Akşener’den Flaş Cumhurbaşkanlığı Seçimi İddiası: “2019’a Kalmaz”

Geçtiğimiz Ekim ayında kurulan ve siyast hayatına hızlı bir şekilde başlayan İYİ Parti, çalışmalarını hızlandırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yönetimi ile birlikte il teşkilatı açılışı için Sivas’a uçakla geldi. Bölgede partililer tarafından karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seyahati kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Daha sonra tarihi Sivas Kongresi’nin yapıldığı Kongre Müzesi’ne gelen Genel Başkan Meral Akşener burada, Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla Milli Mücadele döneminde kurulan İrade-i Milliye Gazetesi’nin basıldığı matbaa önünde poz verdi.

Bu ziyaretinin çıkışında bölgede basın mensupları hazır bulundu. Çıkışta tarihi binanın merdivenlerinde bekleyen basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener gündemi değerlendirdi.

İl teşkilatı önündeki açılış konuşmasının ardından teşkilat binasını ziyaret eden Meral Akşener, burada basın toplantısı düzenledi. Seçimlere yönelik bir soru üzerine Akşener şöyle konuştu:

“Ben Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2019’a kalmayacağını düşünüyorum. Erdoğan’ı iyi tanıyan bir siyasetçi olarak 15 temmuz 2018’de genel seçimlerle partili Cumhurbaşkanlığı seçiminin öne alınacağını düşünüyorum. Bu bir bilgi değil, öngörü yani bir okuma. Bakalım siyasi öngörülerim doğru çıkacak mı? Cumhurbaşkanlığı konusunda da çok iddialıyız. Görünen o ki bugüne kadar sayın Erdoğan rakiplerini kendisi seçti. Yani buna siyasi literatürde seçilmiş rakip denir. Seçilmiş rakip sistemini ortadan kaldıran İYİ Parti. Çünkü diğer muhalefet partilerinin Sayın Erdoğan tarafından tanzim edildiği süreç var.”

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir