Ali Ağaoğlu’na Soruşturma Açıldı (Hayaldi Gerçek Oldu)

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Taksim’deki bombalı saldırıların ardından sarfettiği sözlerden beri toplum tarafından yoğun şekilde eleştirilen ve her sözüyle gündem olan Ali Ağaoğlu hakkında soruşturma açtı.

Hürriyet’in haberine göre Ağaoğlu’nun “halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan soruşturmaya maruz kalmasının sebebi ise 2 Mayıs tarihinde Ahmet Hakan’ın köşesine taşıdığı sözleri.

En ucuz Maske

İstanbul’daki kadınların alenen aşağılandığını belirten Hakan, Ali Ağaoğlu’nun “Gecelik ilişkilerden hoşlanmam, hoşlansaydım İstanbul’da kadın kalmazdı” sözlerini köşesine taşıyarak İstanbul’daki kadınların maddi tazminat davası açmalarının bir nebze olsun Ağaoğlu’nu durdurabileceğini belirtmişti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Ertuğrul Sarıyer, davasını Ahmet Hakan’ın köşesinde belirttiği bu sözlerden açıldığı vurgulandı.

Daha önce İstiklal Caddesi’ndeki intihar saldırısının ardından “fakirler karanfil bırakıyordu ben gül bıraktım” demesinden dolayı yoğun bir şekilde eleştirilmiş ve geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te bir programda cebinden paraları çıkararak programın moderatörüne saydırarak yoğun bir eleştiriye sebep olmuştu.

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir