Android 14 ile Google, telefon pilinizin bitmemesini sağlayacak

Google, Android 14 işletim sistemiyle birlikte akıllı telefonunuzun pilinin bitmesini başarılı bir şekilde engelleyecek.

Yayınlanma:
Android 14 ile Google, telefon pilinizin bitmemesini sağlayacak

Google, özellikle pil konusunda bazı özel özellikler vermek için Android 14'ü hazırlıyor. Bu temel unsuru daha da güvenilir ve daha uzun ömürlü hale getirmek istiyor. Bu nedenle, akıllı telefonunuzun pilinin bitmemesini sağlayacak bir yenilik ortaya çıktı. Özelliğin ilk detayları belli oldu.

Android 14 pil kontrolünü sağlamak istiyor

Yaz sonunda beklenen Android 14'ün son sürümünü görmemize uzun bir süre bulunuyor. Google, işletim sisteminin yeni sürümünü hazırlıyor ve hem kaynak tüketimi açısından hem de çok önemli olan güvenlik açısından bazı önemli alanları geliştiriyor.

android-14-ile-google-telefon-pilinizin-bitmemesini-saglayacak.jpg

Sürekli olarak çıkan sürümlerle Android 14 yavaş yavaş geliştiriliyor. Bu sürümleri deneyen herkes Android 14'ün nasıl geliştiğini gösteren haberler keşfediyor. En son keşif, Google'ın bazı önemli alanlardaki iddiasını göstermek için geldi. Akıllı telefon kullanıcısının zararına olacak şekilde tamamen bitmemesi için artık köklü bir değişime uğrayan bataryadan bahsediliyor.

Şimdiye kadar akıllı telefon, pilin %20 ve %10'da bitmesine ilişkin bildirimler gösterecek. Bunlar burada duracak ve bazı sınırlamalarla kullanıcıya tekrar gösterilmeyecektir. Google bu uyarıları daha da artırmak istiyor ve bunun için yeni bir uyarısı bulunuyor.

android-14-ile-google-telefon-pilinizin-bitmemesini-saglayacak-2.jpg

Pil ömrünün sonunda karşımıza yeni bir bildirim penceresi çıkacak. Bu bildirim %2'de görünecek ve akıllı telefonun çok yakında kapanması gerektiği konusunda uyarıda bulunacak. Bu yeni uyarı ile kullanıcı, akıllı telefonunun pilinin bitmeyeceğini garanti edebilecek. Bu çok basit bir iyileştirme, ancak kullanıcılar için tüm farkı yaratacak.

Böylece Android 14, akıllı telefonunuzun pilinin bitmemesini sağlamaya çalışacak. Kullanıcının yalnızca bu en son Google uyarısına dikkat etmesi gerekiyor