Android uygulamaları Windows 11'e geliyor!

Windows 11 işletim sistemi çok yakında Android uygulamalarını çalıştırmaya başlayacak.

Yayınlanma:
Android uygulamaları Windows 11'e geliyor!

Android uygulamalarını Windows 11'de kullanmak çok yakında mümkün bir hale gelecek. Microsoft, bir blog yazısında, tüm geliştiricilerin artık kendi kreasyonlarını şirketin onayına tabi olarak Amazon AppStore'da sunabileceğini duyurdu. Mevcut uygulamaların sayısının önümüzdeki aylarda patlaması bekleniyor.

Android uygulamaları birkaç ay önce Windows 11'de resmi çıkışını yaptı ve kesinlikle iki işletim sistemi arasındaki bağı sağlamlaştırdı. Hizmet o zamandan beri önemli ölçüde büyüdü. Bugüne kadar Amazon AppStore'dan 50.000'den fazla uygulamanın Microsoft işletim sisteminde mevcut olduğu tahmin edilmektedir.

windows-11-android.jpg

Yakın tarihli bir blog gönderisinde Redmond şirketi, tüm Android geliştiricileri için harika bir haber duyurdu. Bugün itibariyle Amazon AppStore, Windows sürümüne sahip olmak isteyen tüm uygulamalara açık. Bu özellik için kritik olan bir şey anlamına geliyor: Android için Windows Alt Sistemi (WSA) artık çok sayıda uygulamayı barındıracak kadar kararlı görünüyor.

Geliştiricilerin işini kolaylaştırmak için Microsoft, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için benimsenecek en iyi uygulamaları gösteren eksiksiz bir belge hazırladı. Şirket, özellikle pencerenin boyutunu değiştirebilme ve klavye ve fare için düğme eşleştirmeye odaklanıyor. Son olarak, çok fazla kötü taşımayı önlemek için her uygulamanın Amazon AppStore'da yayınlanmadan önce yayıncı tarafından onaylanması gerekiyor.

windows-11-android-2.webp

WSA'nın artık yalnızca Windows 11 ile uyumlu uygulamaların potansiyelini artıran Android 13'ü çalıştırabildiğini hatırlayın ve Android 14'ün akıllı telefonlara yayılmasından kısa bir süre sonra da büyük olasılıkla mevcut olacağını hatırlatmakta fayda var. Bu şimdi gerçek bir dalgalanma beklediğimiz anlamına geliyor. Windows'ta Android uygulamalarının kullanımı hala nispeten kısıtlı olsa da, birçok geliştiricinin artık kendilerini rakiplerinden ayırmak için oynayacakları bir kartı bulunuyor.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler