Antalya’da Bin 131 Kişi FETÖ’den Tutuklanırken Firari 488 Kişi Aranıyor

Darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Antalya’da toplamda 3 bin 178 kişi hakkında adli işlem uygulaması yapıldı. Hakkında adli işlem uygulaması yapılan bu kişilerden bin 131′ i hakkında ise tutuklanmaları kararı verildi.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara dökülen halkın cuntacı askerler karşısındaki dik ve dirayetli duruşu ile bertaraf edilen darbe teşebbüsü sonrasında, darbeyi yapmaya çalışan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda ise Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘anayasayı ihlal’, ‘cebir ve şiddet kullanarak TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya TBMM’nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek’, ‘cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs’, ‘halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine karşı silahlı isyana tahrik’ suçlarından başlatılan soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda yapılan son dakika açıklamasında, bölgede 51 kişinin gözaltı, bin 131 kişi hakkında tutuklama, 488 kişinin ise halen aranmakta olduğu bu kişilerin ise firarda bulunduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“904’ü adli kontrol şartıyla olmak üzere 1389 kişi serbest bırakıldı. 566 kamu görevlisi açığa alınırken, 1470 kişinin ise ihraç/iş akdi feshedildi, 21 kişi emekliliğe sevk edilmiş, 221 kamu görevlisi göreve iade edildi. Toplam adli işlem sayısı 3 bin 178, idari işlem sayısı ise 2 bin 278’dir.”

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5Haber.com  | Antalya
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir