Apple, iOS 17'de yerleşik bir günlük kaydı uygulaması sunacak!

Apple, iOS 17'de yerleşik olarak günlük aktivite ve ruh hali izleme özelliklerinin yanı sıra bir sosyal bileşen içeren yeni bir günlük kaydı uygulaması sunacak.

Yayınlanma:
Apple, iOS 17'de yerleşik bir günlük kaydı uygulaması sunacak!

Apple, iPhone ve iPad için iOS 17'ye dahil edilmesi beklenen bir günlük kaydı uygulaması üzerinde çalışıyor. İçeriden tanınmış biri olan Mark Gurman'dan gelen bilgiler, uygulamanın kullanıcıların yalnızca günlük aktivitelerini ve düşüncelerini takip etmesine izin vermeyeceğini, aynı zamanda ayrıca iPhone'a daha güçlü bir sosyal unsur getiriyor.

Günlük tutma uygulaması, her kullanıcının tipik bir gününü analiz edecek ve Apple'ın iOS 17 için planlanmış bir ruh hali izleme özelliği ile entegre olabilecek, sağlıkla ilgili bir girişim gibi görünüyor. Ruh hali izleme uygulaması, kullanıcıların duygularınızı kontrol altında tutmasına olanak tanıyacak. Gün içindeki ruh halinizle ilgili soruları cevaplayabilecek ve sonuçları zaman içinde görüntüleyebileceksiniz.

apple-ios-17de-yerlesik-bir-gunluk-kaydi-uygulamasi-sunacak.webp

Wall Street Journal'a göre uygulama, bir kullanıcının diğer insanlara ne zaman yakın olduğunu belirleyen "All Day People Discovery" özelliğini de etkinleştirecek. Uygulama, kullanıcıların ne zaman kısa mesaj, telefon araması ve diğer bildirimler aldıklarını bilecek, ancak gizlilik odak noktası olacak ve her şey cihazda yapılacak .

Day One gibi üçüncü taraf uygulama geliştiricileri, uzun süredir iPhone ve iPad için günlük kaydı platformları sunuyor ve ilk raporlara göre, Apple'ın sunduğu teklifin Day One'ınkine benzer olabileceği görülüyor.

apple-ios-17de-yerlesik-bir-gunluk-kaydi-uygulamasi-sunacak.jpeg

Bununla birlikte, ruh hali izleme işlevi, diğer üçüncü taraf uygulamaları tarafından zaten tanıtıldı. Bununla birlikte, Apple sağlık uygulamasını iPad'e getirmeyi planlıyor ve sahiplerinin iPhone mevcut olmadığında bile sağlık verilerini görüntülemelerine izin veriyor.

Day One, Apple'ın bu yeni girişimi konusunda çok heyecanlıydı ve Day One uygulamasının günlük tutmakla ilgilenenler için en iyi seçenek olmaya devam etmesini umuyor. Apple'ın günlük uygulaması hakkında daha fazla bilgi bekliyoruz, ancak hem sağlıklarını takip etmek isteyenler hem de sadece düşüncelerini not etmek isteyenler için ilginç bir girişim gibi görünüyor.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler