Apple Reality Pro bu yıl yalnızca 100.000 adet ile sınırlı kalacak

TrendForce'dan gelen habere göre Apple tarafından geliştirilen Reality Headset Pro cihazı bu yıl yalnızca 100 bin adet ile sınırlı tutulacak.

Yayınlanma:
Apple Reality Pro bu yıl yalnızca 100.000 adet ile sınırlı kalacak

Apple, yüksek üretim ve satış maliyetleri nedeniyle karma gerçeklik başlığının pazarlamasını sınırlamak zorunda kalacak. Tayvanlı araştırma firması TrendForce'a göre Apple'ın ilk VR kulaklığı yalnızca 100.000 adet satış ile sınırlı kalabilir.

Bu rakamın yörüngesi, başlangıçta 2022'de 7-10 milyon adet olarak tahmin edilen, ardından 1,5 milyona, 900.000'e, 500.000'in altına ve son olarak 100.000'e düşen cihazın üretim programı boyunca önemli ölçüde değişti.

apple-reality-pro-bu-yil-yalnizca-100-000-adet-ile-sinirli-kalacak.jpg

TrendForce, Apple'ın AR/VR kulaklıklarının geliştiriciler tarafından ticari kullanımla sınırlı olacağını ve üretimin 300.000 adetten fazla olmayacağını tahmin ediyor. Bu sadece yüksek fiyattan değil, aynı zamanda sanal ve karma gerçeklik pazarındaki rekabetten de kaynaklanıyor olabilir.

TrendForce, Apple'ın Reality Pro kulaklığının lansmanını analiz etme yaklaşımında en olumsuz olanı olsa da, bu haber, karma gerçeklik pazarını ele geçirmeye çalışan şirket için kesinlikle bir gerilemeyi temsil ediyor. Düşen satış tahminleri, Facebook'un Oculus ve Microsoft'un HoloLens'i gibi pazarda halihazırda bulunan rakiplere kıyasla yenilik eksikliğini de gösterebilir.

apple-reality-pro-bu-yil-yalnizca-100-000-adet-ile-sinirli-kalacak-2.jpg

Ancak Apple, nicelikten çok niteliğe odaklanmayı tercih ederek, ürünlerinin ilk satışlarıyla ilgili hiçbir zaman aşırı bir endişe göstermedi. Ayrıca güçlü hayran kitlesi ve bir teknoloji mucidi olarak itibarı sayesinde, Apple'ın karma gerçeklik alanında bir fark yaratma şansı olabilir.

Apple'ın karma gerçeklik kulaklığı, lansmanından çok önce hayranların spekülasyonlarına ve yüksek beklentilerine konu olmuştu. Bu nedenle ilk çıkışları halkın ve rakiplerin dikkatini çekecek. Apple, tüketici ürünleri teknolojisinde en önde olduğunu bir kez daha gösterecek mi yoksa rakipleri tarafından geride mi bırakılacak? Tüm bunları elbette zaman gösterecek...

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler