Arka Sokaklar'ın Rıza Baba'sı Zafer Ergin açtı ağzını yumdu gözünü: "Şak diye bitti!"

Arka Sokaklar dizisinde Rıza Baba karakterine hayat veren usta oyuncu Zafer Ergin sert bir açıklamayla gündeme geldi.

Yayınlanma:
Arka Sokaklar'ın Rıza Baba'sı Zafer Ergin açtı ağzını yumdu gözünü: "Şak diye bitti!"

Türkiye'nin en popüler ve uzun soluklu dizilerinden bir tanesi olan Arka Sokaklar, İstanbul'un arka sokaklarındaki insanların hayatlarını suç, aşk, aile ve dostluk gibi temalar üzerinden anlatıyor. Dizide özellikle de suç dünyası, örgütler, polis ve hukuk sistemi üzerine odaklanılıyor. Dizi suç dünyasının iç yüzünü, o dünyada yaşayan insanların hayatlarını ve onların arasında yaşanan ilişkileri derinlikli bir şekilde izleyicilere sunuyor.

İlk bölümü ile 2006 yılında ekranlara gelmeye başlayan Arka Sokaklar şimdiye kadar 17 sezon ve 638 bölüm ile karşımıza çıktı. Yıldızlar geçidi bir oyuncu kadrosuna ev sahipliği yapan yapımda Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu, Oya Okar, Ozan Çobanoğlu, Şevket Çoruh, Alp Korkmaz, Figen Evren, Uğur Pektaş, Gamze Özçelik, Müge Boz, Berk Oktay ve Zeynep Beşerler gibi birbirinden tecrübeli isimler bir araya getirildi.

arka-sokaklarin-riza-babasi-zafer-ergin-acti-agzini-yumdu-gozunu-2.jpg

Son sezonunda 638. bölümü yayımlandıktan sonra dizinin yapımcısı olan Türker İnanoğlu rahatsızlık yaşamaya başladı. Bu nedenle 17 Kasım 2022 tarihinde dizinin çekimlerine 45 gün ara verildiği duyuruldu. İlerleyen süreçte ara zamanı uzatılmasına rağmen ne yazık ki dizinin hayranları üzücü bir haberle karşılaştı. Milyonları ekran başına kilitleyen dizi, televizyon dünyasına veda etti.

Zafer Ergin, Arka Sokaklar'ın bir anda bitirilmesine isyan etti

Arka Sokaklar dizisinde Rıza Baba karakterine hayat veren usta oyuncu Zafer Ergin bugün önemli bir açıklama ile gündeme geldi. Başarılı yıldız, şu açıklamalarla dizinin akıbetini özetledi: "Dizinin bir anda bitmesi bizi üzdü ve şaşırttı. Keşke Türker İnanoğlu, hasta olmasaydı, devam etseydik. O da sonuçta yapımcı, kendince bir takım şeyler gördü herhalde, devam etmedi. Hayatımda ilk defa başıma böyle bir şey geldi. Final yapmadan, şak diye bitti."

arka-sokaklarin-riza-babasi-zafer-ergin-acti-agzini-yumdu-gozunu-3.jpg

Dizinin yeniden çekilmeye başlanıp başlanmayacağına ilişkin belirsiz bir cevap veren Zafer Ergin, olumlu bir ışık yanması durumunda tekrardan kadroya dahil olabileceğine ilişkin sinyal verdi. Son olarak Ergin konuyla alakalı açıklamalarını şu şekilde tamamladı: "Instagram'dan 'Sizi özledik' ve 'Ne zaman başlayacaksınız?' diye mesajlar geliyor. Bizim oyuncu olarak insana ve seyirciye saygımız var. Bize de, 'Kusura bakmayın şunun için bitti' demeleri lazımdı. Ayıptır. Finalin başka havası vardır. Arkadaşlar, 'Para almadan final bölümü' çekelim diyorlar."