Atama bekleyen sağlıkçılardan son sınıf sağlıkçılara 12500 personel alımı tepkisi

Sağlık Bakanlığı merkezi atama ile 12 bin 500 personel alımı ilanının yayınlanması için son günlere girildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yaptığı son açıklamalarda Maliye Bakanlığından personel alımı için vize sürecinde olduğunu belirtti. Bakan Akdağ, sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Bakanlığımıza 12.500 sağlık personeli alımı konusunda problem olmaksızın gerekli aşamalar tüm hızıyla devam ediyor.” dedi ve şu ifadeleri ekledi: “Maliye Bakanlığı vize sürecini tamamlayıp onay verecek, sonra ÖSYM müracaat ve yerleştirme işlemleri yürütecek ve atamalar yapılacak.”

Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayımlanacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için Recep Akdağ, 28 Mart tarihinde gerçekleştirdiği toplantı sonrasında yaptığı açıklamasında personel alımının 2 ay içinde olacağını belirtmişti.Bu açıklamanın üzerinden 1.5 aylık bir süre geçti. Bakan Akdağ’ın açıklamaları baz alındığında Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alım ilanının 15 gün içinde yayınlanması bekleniyor.

Yıllardır Atama Bekleyen Sağlıkçılardan Tepki

Geçtiğimzi gün sosyal medya üzerinde başlatılan bir kampanya ile son sınıf sağlık bölümü öğrencileri, 12500 personel alımının yılın 2. döneminde olmasını ve onlar diploma aldıktan sonra ilanın yayınlanmasını istedi. #12500DeSonSınıflarMağdur hashtag’ı ile seslerini duyurmaya çalıştı.

Ancak bu duruma yıllardır atama bekleyen sağlıkçılar tepki gösterdi. Mezun olur olmaz atanmak herkesin hayali haline geldi. Ancak atama bekleyen on binlerce kişi, yıllardır her atamadan boyunları bükük bir şekilde ayrılıyor. İşte o tepkilerden bazıları:

“4 yıldır bekleyenler ölsün o zaman.”

“Sanki ömür boyu bir daha alım olmayacak gibi saçma bir iş yapıyorlar, acaba bu mücadeleyi başlatan 90 aldı da istediği yeri kaçıracak diye mi korkuyor”

“Bunlardan önce mezun olanlar atama bekliyor hala, bunların daha okulu bitmemiş mağduriyetten bahsediyolar. Bu ne perhiz ne lahana turşusu ?!”

“Ulan ben mezun olalı 18 yıl olmuş hala bekliyoruz adamlar mezun olmadan atama planı yapıyorlar”

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandığı anda haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir