Atatürk’ün Adana’ya Gelişinin 94. Yıldönümü Kutlandı


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişinin 94. yıl dönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Adana’ya gelişi vesilesi ile merkez Seyhan İlçesi’nde bulunan Atatürk Parkı’ndaki törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6’ncı Mekanize Piyade Tümeni Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile milletvekilleri, gaziler, bürokratlar, asker, polis ve çok sayıda öğrenci katılımda bulundu.

Adana’ya Trenle Geliş Canlandırıldı

Atatürk Parkında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile birlikte başlayan törene katılanlar, Atatürk Caddesi üzerinden yola çıkarak Cadde sonunda bulunan Uğur Mumcu Meydanı’na kadar yürüdü. Protokol üyeleri, Adana Tren Garı’nda Atatürk’ün Adana’ya trenle gelişinin canlandırıldığı törene katıldı. Atatürk fotoğrafları ve bayraklarla süslenen trenden inen bir gazi, Türk bayrağını öperek Adana Valisi Hasan Demirtaş’a sundu. Vali Hasan Demirtaş da bayrağı öperek teslim aldı.

Başkan Sözlü’nün Açıklamaları

Adana Garı önündeki törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin egemenlik ve bağımsızlık planlarını Adana’da yapmış, Kurtuluş Mücadelesi öncesi ve sonrasında 9 kez kente gelerek Türk vatanının kurtuluş meşalesini Adana’dan yakmış, bunu da ‘Efendiler, bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü, bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur’ diye belirtmiştir. Övünç duyuyoruz” dedi.

Adana haberlerinden son dakika haberlerinden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Adana
DHA

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.