Başbakan Yıldırım 20 bin öğretmen alımı yapılacağı müjdesini verdi

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı bir iftar programında öğretmen adayları ile bir araya geldi. İftar programında öğretmen adaylarına seslenen Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı konuşmasında FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin, “Bu girişimin ülkemizde, toplumumuzda meydana getirdiği tahribat ve travma, yıllar boyu devam edecek. Şimdi artık bu alçaklar cezalarını çekecekler ama toplum içerisine ektikleri ayrılık, fitne tohumlarının ayıklanması yıllar alacak.” ifadelerine yer verdi.

Öğretmen alımı Müjdesi

Öğretmenliği bir kariyer mesleği olarak gördüklerinin altını çizen ve bu konuda dönüşümü yapacaklarını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Meslek içi eğitimler ve bir ödül sistemiyle öğretmenlik mesleğini daha üst noktalara, hak ettiği en güzel yere taşıyacağız.” sözlerini söyledi ve şu şekilde devam etti: “Önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız. Bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz.”

Son dakika haberlerinden, öğretmen ataması haberlerinden, meb haberlerinden, ösym haberlerinden, memur alım haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir