Başbakanlık Müşavirliğine Atanan Doç Dr. Kudret Bülbül ve YTB Başkanlığına Atanan Mehmet Köse Kimdir?

3 Aralık tarihli Resmi Gazete sayısında Başbakanlık ve Başbakanlık Yardımcılığına ait atama kararları yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre yapılan iki atama aşağıdaki gibidir.

Başbakanlıktan;

Açıkta bulunan 1′ inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Başbakanlık Müşavirliğine Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül’ ün atanması, ilgili maddeler ve kanunlar gereği uygun görülmüştür.

Kudret Bülbül Kimdir?

7 Ocak 1970 doğumlu Kudret Bülbül Konya’da dünyaya gelmiştir. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan Kudret Bülbül, Yüksek Lisans eğitimini de bu okulda yapmıştır. Doktorasını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayan Bülbül, 1995 yılında Londra’da 2000-2002 yıllarında da Kansas Üniversitesinde misafir Araştırmacı olarak görev yürütmüştür.

En ucuz Maske

28 Şubat sürecinde mağdur edilmiş olan Bülbül, kendi üniversitesinde doçent unvanıyla araştırma görevlisi olarak görev yapmış, kadrosuna ancak YÖK Başkanı Erdoğan Teziç ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in görev sürelerinin bitmesinin ardından kavuşmuştur. Üniversitelerde başörtüsüne destek veren akademisyenler arasında yer alan Kudret Bülbül, bu düşüncesi nedeniyle basında yer bulmuş ve eleştirilere maruz kalmıştır.

Başbakan Yardımcılığından;

Açıkta bulunan 1 ‘inci derece kadrolu ve +7000 ek göstergeli Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğuna Mehmet Köse’ nin atanması ilgili mevzuat ve kanunlar gereği uygun görülmüştür.

Mehmet Köse ise Kudret Bülbül’ün Başkanlık yaptığı dönemde topluluğun başkan yardımcılığını yapmaktaydı.

Gündem haberlerinden ve son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir