E- Devlet’ten kontrol Edin 4.337 Lira Hesaplara Yattı

Gelen son bilgilere göre, Aile Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 4.337 liralık destek ödemelerine başlandığı ve önümüzdeki ay sonuna kadar devam edeceği bilgisi paylaşıldı. Şimdiden herkes e- devlet hesaplarına bakmaya başladı bile.

Yayınlanma:
E- Devlet’ten kontrol Edin 4.337 Lira Hesaplara Yattı

Her ayın 15’inden başlayan ödemeler bu ayda gerçekleşmeye devam ediyor. Destek ödemeleri kapsamından faydalanmak isteyen birçok kişi başvuru yapmaya devam ediyor. Söz konusu desteklerse 28 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Bu Ay Hesaplara 4.337 TL Yatacak

Bilindiği üzere engellilere ve yardıma muhtaç olan kişilere bakanlara devlet kapsamında destek verilmekte. 15 Şubat tarihinde başlaya destek ödemeleri 28 Şubat’a kadar devam edeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

,17qjy-1668599700-814.webp

Evde Bakım Maaşına Zam Yapıldı

Enflasyon oranının artış göstermesiyle birlikte devlet tarafından verilen desteklerde de güncelleme yapıldı. Gelen son bilgilere bakıldığında 2023 yılı itibariyle hak eden kişilere aylık bakım maaşı 4 bin 337 TL olduğu duyuruldu.

E-Devlet ve Ziraat Bankası’ndan Sorgulama

Evde bakım yardımı alan yurttaşlar şimdiden ödemelerinin nasıl olacağını araştırıyor. Sistem oldukça basit. E-devlet üzerinden arama kısmına gelerek ‘’Engelli evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama’’ aratması yaparak sonucu öğrenebiliyorsunuz.

izmir-evde-bakim-maasi-engelli-ayligi-yatti-mi-1280x720.jpg

E-devlet sisteminin yanı sıra Ziraat Bankası üzerinden de arama gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuz üzerinden BAKIYE yazarak 4737’e SMS atarak sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeler doğrudan PTT ve Ziraat Bankası hesabına gerçekleştirilmektedir.

Evde Bakım Maaşı Nedir?

Evde bakım maaşı devlet tarafından düzenli olarak engellilere veya bakıma muhtaç olan kişilere bakanlara verilen destektir. Yurttaşların ekonomik olarak ihtiyacının giderilmesi için verilen bu destek on binlerce yurttaş faydalanıyor.

yasli-ayligi-engelli-maasi-evde-bakim-parasi-o-odemeler-de-yukseldi-h456397-ad52b.jpg

Başvurular Nereye Yapılır?

Evinize yardıma muhtaç veya engelli bulunuyorsa sizlerde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kentinizdeki ilgili SGK kurumuna gitmenizle birlikte başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Gerekli şartların taşınmaması noktasından destek verilmeyeceğini ifade etmekte fayda var.