“Ben Efsaneyim” Devam Filmi Geliyor mu?

I Am Legend (Ben Efsaneyim) 2. filmi çekliyor mu? 2007 yapım olan vizyona girdiğinde büyük gişe başarısı yakalayan filmin başrolünü Will Smith canlandırıyordu. I Am Legend (Ben Efsaneyim)’in yönetmeni Francis Lawrence, katıldığı bir internet yayınında filme dair açıklama yaptı.

Francis Lawrence, karşısına çıkan prequel (filmde anlatılanlardan daha önceki zaman diliminde yaşananların konu edilmesi) ya da sequel (devam halkası) fikirlerinin hiçbirisinin kendisini heyecanlandırmadığını belirtti.

İlk filmi tekrar çekme şansı olsa ilk bir saati koruyacağını ancak geri kalanını yeniden elden geçireceğini kaydeden Lawrence şunları söyledi:

“Warner Bros. gerçekten bir devam filmi yapılmasını çok istedi ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Film çıktıktan sonra çabucak anladım ki insanlar dünya üzerindeki son kişi fikrini sevmiş ve Robert Neville karakterine hayat veren (Will Smith)’i izlemeye gelmişlerdi. Dünyada kalan tek kişiyi işlemiştik ve o da filmin sonunda ölmüştü. Şimdi bu projeyi nasıl diriltebiliriz? Yapamayız. İnsanlar ona karakter olarak sevgi beslememişlerdi. Son kişi olduğu gerçeği izleyiciyi çekti. O, tekrar tekrar görmek isteyeceğiniz Indiana Jones gibi bir ikonik karakter değil.” ifadelerini kullandı.

Devam filmi ihtimalini gerçekleştiremediği için bir ‘prequel’ fikrine kendisini zorladığını ifade eden Lawrence, bütün denemelerinin ‘aptalca’ sonuçlara ulaştığını ve ilk filmin başarısını gölgeleyeceğini düşündüğü için yapmaktan vazgeçtiğini ifade etti.

 

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir