Binlerce Taşeron İşçinin Kadrolu Olmasını Sağlayan Yol İş Sendikasından Taşeron İşçilere Çağrı

Yıllardır kadro bekleyen taşeron işçilerin, bekleyişi devam ediyor. 720 binden fazla taşeron işçi, 1 Kasım seçimleri öncesinde verilen kadro sözünün yerine getirilmesini istiyor. Taşeron işçiler kadro istiyor ancak bu konuda henüz dişe dokunur bir çalışma yapılmadı. Bu konuda ise Yol İş Sendikasından taşeron işçilere flaş bir çağrı geldi.

Geçtiğimiz yıl çok sayıda taşeron işçinin kadroya alınmasında büyük bir rol oynayan Yol-İş Sendikası taşeron işçilere yönelik yaptığı çağrıda kadro için çözüm önerisi sunuldu. Yol İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, konu ile ilgili taşeron işçiler yapılan çözüm çağrısında, “Çözüm, birlikte mücadele ederek, omuz omuza vererek bu taşeron belasından emekçilerin kurtarmamız lazım” denildi.

Ağar açıklamasının devamında, “Siyasi iktidar söz vermesine rağmen, kamuda çalışan taşeron işçilerin çözümünü halen sağlayamadı.” dedi.

Açıklamalarında kamu taşeron işçileri için toplu sözleşme döneminde olduklarını ifade eden Ağar, taşerona kadro konusunda işçilerin birlik ve beraberlikle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Taşerona Kadro Konusunda Yapılan Son Açıklamalar

Taşerona kadro konusunda siyasi isimlerden, bakanlardan ve bakan yardımcılarından art arda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Taşerona kadro konusunda yapılan son açıklama ise taşeron işçileri üzdü. Yapılan açıklamada Çalışma Bakan Yardımcısı, çalışmaların devam ettiği anca, şu durumdayız denilebilecek bir duruma gelmediklerini ifade etti.

Taşerona kadro konusunda son açıklamalar ve habeler için TIKLAYIN

Taşeron işçi haberlerinden, son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN

Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir