Chia tohumu nerede satılır? Chia satın al

Son dönemde tüm bayanların dikkatini üzerinde toplamayı başaran chia tohumu zayıflama destek ürünlerinden biri olmaktadır. Ürün genel olarak oldukça yüksen mineral ve protein içermenin yanı sıra enerji vererek, diyet zamanları ortaya çıkan halsizlik sorununa da çözüm olmaktadır. Ayrıca ürünün en önemli özelliklerinden biri sadece çay olarak tüketilmesinin yanı sıra yemeklere de karıştırılabilmesidir. Bayanların en büyük sorunu olan tatlı krizleri için yapılan pudinglerin içine de karıştırılması çok etkili bir ürün olduğunun göstergesi olmaktadır. Bu yazımızda chia nedir ne işe yarar bunları ele alacağız. Chia tohumu etkileri olarak;

  • Yüksek oranda protein, mineral ve kalsiyum içermesi
  • Metabolizmayı hızlandırması
  • Yağ yakıcıdır ve tok tutar
  • Enerji verir ve omega3 içerdiği için cildi güzelleştirir
  • İçerisindeki kalsiyum sayesinde osteoporoz hastalığını engeller
  • Güçlü antioksidan özelliği barındırır

Göründüğü üzere oldukça etkili olan bu ürünü sadece alerji astım ve yüksek tansiyon hastalarının kullanması uygun değildir. Bunun yanı sıra çölyak hastaları da bu ürünü rahatlıkla kullanabilirler.

Chia tohumu nasıl kullanılır?

Chia tohumu gün içerisinde tükettiğiniz her yemek ve salatanın içeresine karıştırabilirsiniz. chia içecek, chia çay ve tohum olmak üzere üç ürün birlikte satılan set kullanarak chianın etkisini katlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra tatlı ve pudinglere de karıştırarak tüketebilirsiniz. Fakat uzmanlar en etkili olarak çay olarak tüketilmesini uygun görüyor. Tok tutucu özelliği olduğu için yemekten kısa zamanda doymanızı ve geç acıkmanızı sağlıyor. Diyet destek ürünü olduğu için diyet yaparken olumsuz olan tüm durumları ortadan kaldırmaktadır. Bu olumsuz durumların başında gelen halsizlik ve sürekli uyku hali bu ürün ile tamamen ortadan kalkacaktır. Günümüzde sosyal medya sayfalarında da birçok ünlü kullanıcısı olan ve reklamının yapıldığı bu ürün etkileri saymak ile bitmez. Fakat bu ürün yüksek kalorili olduğu için günlük kullanım miktarına dikkat etmekte fayda var.

Chia nerede satılır?

Gün içinde 30 gramı geçmeyecek şekilde tüketmelisiniz. Kullanıcı yorumlarına balkıdığı zaman kısa zamanda birçok kullanıcıya ulaşmayı başarmış ve oldukça etkisi görüldüğü tespit edilmiştir. Bir ay gibi kısa bir zamanda kilo verdirmeye başlaması ve bu süreçte vücutta sarkma yapmaması ürünün etkisini büyük oranda kanıtlamaktadır. Sizde ürünü resmi satış sitesine girerek kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz. Ayrıca ürünün tok tutucu özelliği olduğu için diyet destek ürünü olarak sayışı yapılmaktadır. Uzun yılladır yurt dışında üretimi yapılan ve birçok bayanı bu sayede hayalindeki fiziğe kavuşturan bu ürün ülkemizde de satılmaktadır. Ürünü bulabilmek için; öncelikle Chia tohumu resmi satış sitesine girerek hem inceleyebilir hem de sipariş verebilirsiniz. Bunun yanı sıra etkisine inanan aktarlarda bu sene bu ürün için raflarını açmış durumdadır. Sizde her daim alış veriş yaptığınız aktara bu ürünü satıp satmadıklarını sorabilirsiniz. Ayrıca Chia tohumu satan eczanelerde bulunmaktadır yine her daim gittiğiniz eczaneye bu ürünü satıp satmadıklarını sorarak öğrenebilirsiniz.

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir