Çin’de iPhone davası Apple İçin Hüsranla Sonuçlandı

iPhone marka el çantası, telefon kılıfı, pasaport kılıfı ve cüzdan gibi değpişik deri malzemeler üretip satışını yapan Şintong Tiendi şirketine yönelik isim kullanım hakkı dolayısıyla dava açan Apple şirketi, Şintong Tiendi şirketinin 2010 yılında Çin’de iPhone isim kullanım hakkını kendi adına tescil ettirmiş olması sebebiyle davayı kaybetti.

Çin’le uzun zamandır başı belada olan iPhone, bu davanın sonucuna göre Çin’de iPhone markası adına telefon aksesuarları ve deri mamulü ürünlerin satışını gerçekleştiremeyecek.

En ucuz Maske

Fabrikaları Çin’de yer alan Apple şirketinin uzun yıllardır “çakma iPhone’lar sebebiyle başı belada. Bu davanın sonucuyla ortaya çıkan bir başka soru ise Apple’ın fabrikalarını Çin’den çekip çekmeyeceği. Zira sahte telefonların orijinalinden önce ortaya çıkmasıyla beraber Çin’de apple şirketinin gizliliğinin yeterince iyi olmadığı tartışmaları ortaya çıkmıştı.

Çin’de ayrıca iWatch ve iWatching isimleri üzerine de davaları devam eden Apple’ın bu davaları da aynı gerekçeyle kaybetmesi mümkün görünüyor.

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir