Cinsel İstismar Tasarısında Son Dakika Gelişmesi: Düzenleme Tasarıdan Çıkartıldı

Cinsel İstismar Kanununda değişiklik yapılmasını ön gören tasarı oy çokluğu ile tasarıdan çıkartıldı.

Adalet Komisyonu’na çekilen cinsel istismar düzenlemesi, komisyonda yapılan oylama sonucu, oy çokluğuyla tasarıdan çıkarıldı.

Geçtiğimiz gün Tütkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna getirilen ve ilk gün oylamasında kuruldan geçmeyen cinsel istismar kanununda değişiklik tasarısı, muhalafet partililerin ve ükenin dört bir yanından insanların tepkisi üzerine geri çekilmiş ve içeriğinin düzeltilmesi kararı alınmıştı. Geri çakilen düzenleme ise bugün yapılan oylamada oy birliği ile tasarıdan çıkartıldı.

Başta ana muhalafet partisi CHP olmak üzere diğer muhalefet partileri durumu, mecliste ve sokaklarda mitinglerle protesto etti.

Bilecik’te Cinsel İstismarda Bulanan Kişi Tutuklandı

En ucuz Maske

BİLECİK’in Osmaneli ilçesinde 25 yaşındaki A.T. adlı kadına market içerisinde ve sokakta cinsel tacizde bulunduğu öne sürülen 28 yaşındaki İ.C.Ç. tutuklandı.

Olay, geçen pazar günü saat 11.30 sıralarında Bilecik’in Osmaneli İlçesi’nde meydana geldi. İddialara göre İ.C.Ç., bir markette alışveriş yapmakta olan A.T.’ye iki kez yanlışlıkla çarpma bahanesiyle tacizde bulundu. İ.C.Ç., marketten çıkıp evine gitmekte olan A.T.’yi peşinden giderek önce sözle, ardından da elle taciz etti. Genç kadının bağırması üzerine çevrede bulunan vatandaşlar tarafından yakalanan İ.C.Ç., gelen polislere teslim edildi. İ.C.Ç. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Bilecik M Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, TBMM haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5Haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir