Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Beklenen ‘AK Parti-MHP Görüşmesi’ Değerlendirmesi Geldi

Son günlerin sıcak gündem başlığı olan yeni anayasa çalışmaları ve başkanlık sistemi konusu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir değerlendirme açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Alibeyköy’de toplanan kalabalığa hitap etti. AK Parti ile MHP arasında görüşülen Anayasa görüşmelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Bugünlerde iktidar partisiyle, MHP arasındaki anayasa görüşmesinin, milletimiz için devletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” sözlerini söyledi.

Döviz Meselesi

En ucuz Maske

Ekonomide yaşanan gelişmelere ve döviz kurlarında görülen artışa dikkatleri çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Döviz bir baskı aracıdır ve bu döviz karşılığı olmadan bastırılan para ve karşılığı olmadan bastırılan bu parayla yüz milyarlarca dolar birilerine akmaktadır. Mesele bu. Bir defa bizim bunu çözmemiz lazım. Niçin yastığının altında karşılığı olmayan bu parayı saklayacaksın. Gelin bu parayı milli paramıza çevirelim. Milli değerlerimize sahip çıkacağız ya dem bu dem, zaman bu zaman. Gelin şu anda dolarınızı, avronuzu TL’ye çevirin. Bizi yıkmak, bizi mahkum etmek isteyenlere karşı yastığımın altında varsa bu para hemen bunu TL’ye çevirmeliyim. ‘Efendim zarar edersek ne olur?’ Bak, bu millidir, bunda bereket vardır, bundan zarar etmezsin merak etme. Asıl zarar ettiren öbürüdür. Çünkü öbürü emperyal bir mantığın temsilcisidir. Sen yerli, milli olmak suretiyle parana sahip çıkarak, bu para burada kalacaktır” açıklamalarını yaptı.

“Faiz meselesini çözmemiz gerekiyor. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyım” sözlerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Faizi önemli bir sömürü aracı olarak görüyorum, faizi emperyalist mantığın en önemli sömürü araçlarından biri olarak görüyorum ve faizi yatırımcıyı köşeye sıkıştırma aracı olarak görüyorum. Şu anda Türkiye’de en yüksek parayı kazanan reel yatırımcı değildir. En yüksek parayı kazanan finans sektöründe olanlardır” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

5haber.com  | İstanbul
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir