Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cinsel İstismar Yasası Değişikliği Değerlendirmesi

Son günlerde gündemde geniş yankı bulan ve büyük tartışmalara neden olan cinsel istismar kanunu değişikliğine son dakika açıklamaları geldi.

Bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kanunun tecavüz suçlarını kapsamayacağını belirtti. Kurtulmuş konu ile ilgili, “STK’ların, milletvekillerinin, farklı grupların kanaat ve değerlendirmelerini Sayın Başbakan’ımız başta olmak üzere titizlikle gözden geçiriyoruz ve bunları değerlendiriyoruz. Önce şu yanlış anlamayı ortadan kaldırmak lazım. Bu yapılan düzenleme bir ihtiyaca binaen; Türkiye’de fiilen var olan bir uygulamadan, törelerden kaynaklanan birtakım uygulamalardan kaynaklanan gerekçelerle gündeme getirilmiştir. Asla tecavüz suçlarını kapsamamaktadır. Kapsamayacaktır da. Bu konuda CHP ve MHP’nin de başka teklifleri varsa bu teklifleri de değerlendirmeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz. Yarın konu TBMM’ye gelecek. CHP ve MHP’nin başka bir teklifi varsa değerlendirilecek bir konu olarak bunu gündeme getireceklerse değerlendirmeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim”

En ucuz Maske

Cumhurbaşkanından Açıklama Geldi

Cinsel istismar yasasında yapılması planlanan değişiklik ve kamuoyunun buna tepkisi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a soruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise konu ile ilgili, “Görevi, sorunlara çözüm üretmek olan siyaset kurumunun, bu önemli toplumsal sıkıntının çözümüne yönelik arayış içinde olmasından daha tabii bir durum yoktur. Ancak, söz konusu kanun tasarısının görüşmeleri esnasında başlayan tartışmanın, kamuoyunda çok farklı tepkilere, eleştirilere, önerilere neden olmasının, konunun yeniden ele alınmasını gerektirdiği açıktır. Hükumetin toplumun değişik kesimlerinden gelen eleştiri ve önerileri dikkate alarak, geniş bir mutabakat içerisinde bu sorunu çözmesinde büyük fayda görüyorum.” açıklamalarını yaptı.

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir