Dersten geçirmediği öğrencisine cinsel ilişki teklif etti: Açığa alındı

Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümünde öğrenci olan S.D. isimli bir öğrenci, öğretmeninin dersten geçirmek için kendisine cinsel ilişki teklif ettiğini iddia etti. İddialar üzerine öğretim görevlisi İ.K. görevinden açığa alındı.

Dersinden geçemediği için mezun olamadığımı iddia eden S.D. isimli genç bir kız, yaptığı son açıklamada, öğretim görevlisinin kendisini bilerek dersten bıraktığını belirtti. Odasına gittiğini söyleyen öğrenci S.D. adlı kız, burada ahlaksız teklifle karşı karşıya geldiğini ifade etti. Kendisine cinsel ilişki teklif edildiğini iddia eden genç kız, öğretim görevlisinden şikayetçi oldu. Bunun üzerine önceden önlem alan Ahlak Polisi, İ.K’yı, öğrencisiyle bir evde birlikte yakaladı.

Cinsel taciz iddiasıyla gözaltına alınan ve daha sonra mahkemeye çıkarılan Üniversite öğretim görevlisi İ.K., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, üniversite yönetimi yaşanan olay ile ilgili idari soruşturma açtı.

Mersin Üniversitesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “5 Haziran 2017 tarihinde basında yer alan haberde belirtilen taciz olayında adı geçen öğretim elemanı açığa alınmıştır. Olayla ilgili soruşturma devam etmektedir”

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir