Diyarbakır’da Ölümü Göze Alan Sağlıkçılar 4 Aylık Hamile Kadını Hastaneye Yetiştirdi

Diyarbakır’da meydana gelen olayda, helikopter ambulans ölüme meydan okuyarak yaptığı inişte hamile kadını hastaneye yetiştirdi.

Olay sonrasında Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, sağlık ekibini arayarak teşekkür etti. Bakan Akdağ, Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’ne bağlı Kayacık Köyü Guznak Mezrası’nda kanaması olan 4 aylık hamile Fener Aslan’ı helikopter ambulansla ölümü göze alarak kurtaran sağlık ekibini telefonla arayarak ortaya koydukları bu gayretleri nedeniyle teşekkürlerini iletti.

Pisti olmayan, karla kaplı ve bir tarafı uçurum olan dağlık araziye iniş yapan Pilot Nedim Güngör’ü arayan Bakan Akdağ, “Yaptığınız iş, önemli bir iş. Biz çok önem veriyoruz. Hamile bir kadının kanamadan dolayı hayatını kaybetmesi hiç tahammül edebileceğimiz bir şey değil. Siz de arkadaşlarınızla başarıyla hastayı getirdiniz, ben de size ve arkadaşlarınıza teşekkür etmek için aradım. Siz bizim sağlık ailesinin bir ferdi olarak çalışıyorsunuz. Pilotsunuz, ama yaptığınız iş sağlık hizmeti. Çok teşekkür ediyorum size ve ekibe Allah sağlık, afiyet versin” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir