Diyarbakır’da Skandal: 12 Yaşındaki Kız Çocuğunu Binaya Götürüp..


Skandal olayın adresi Diyarbakır oldu. Alınan son bilgilere göre merkez Yenişehir’de kız çocuğuna taciz skandalı yaşandı.

Diyarbakır’ın merkez İlçesi olan Yenişehir’deki Şair Sırrı Hanım ile Dicle Sokak kesişiminde bulunan bir apartmanının girişinde meydana gelen olayda, saat 12.00 sıralarında M.Ş.E. isimli bir kişi, bir kız çocuğunu bina girişine götürdü.

Çevrede bulunanlar ve binada oturan vatandaşlar, küçük kızın çığlık ve bağrışmalarını duydu. Kız çocuğunun bağırması nedeniyle bina içerisine akın eden esnaf ve apartman sakinleri, kız çocuğunu ağlayarak gördü. Esnaf ve bina sakinleri kızın yanında yakaladıkları M.Ş.E. isimli şüpheliyi dövmeye başladı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye geldi.

Polis Vatandaşların Elinden Güçlükle aldı

İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, öfkeli grubun elinden güçlükle M.Ş.E.’yi alarak otomobile bindirdi ve gözaltına aldı. Polis, mağdur kız çocuğunu ise gözyaşları içerisinde Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürdü. Yaşanan skandal olay ve kız çocuğunun polisler eşliğinde götürülmesini güvenlik kameralarına yansıdı (Görüntüler Hazırlandığında eklenecektir.)

12 Yaşında Çocuğum Var

Esnaf Hatip Dora, üst komşuların şahsı yakaladıklarını ve hırsızlık olayı sandıklarını söyleyerek “Ama taciz olayı olduğunu söylediler. Biz de insani olarak görevimizi yerine getirdik. Müdahale ederek polise teslim ettik. Empati kurdum 12 yaşında çocuğum var. Vicdanen rahat olmak için. Topluca bu olaylara müdahale etmezsek sonumuz kötü” açıklamalarını yaptı.

Esnaf Muhammed Koç ise yaşanan olayı gördüğünde esnafların kavga ettiğini düşündüğünü ancak daha sonra olayın taciz olduğunu öğrendiğini belirterek şu açıklamaları yaptı:

“O an kardeşimi düşündüm. Elimden geleni yaptım. Toplum olarak bu tür olaylara karşı çıkmazsak devamı gelir. Bunu yaptık bir daha olmasın” diye konuştu.

Polis tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.