Dünya Sağlık Orgütü'nden Covid-19 Uyarısı Geldi! Vatandaşlar Dikkatli Olsun

Birleşmiş Milletler bünyesinde sürekli olarak çalışmalarını devam ettiren Dünya Sağlık Örgütü, 2019 yılının son günlerinde ortaya çıkmış olan corona virüsü salgını ile ilgili yapmış olduğu komite toplantısı sonrasında yeniden dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
Dünya Sağlık Orgütü'nden Covid-19 Uyarısı Geldi! Vatandaşlar Dikkatli Olsun

Dünya çapında neredeyse altı milyondan fazlaya insanın hastalanarak ölümüne neden olan ve küresel bir panik hali yaratan korona virüs salgını ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden yeniden bir açıklama geldi.

Birleşmiş Milletler bünyesinde sürekli olarak çalışmalarını devam ettiren Dünya Sağlık Örgütü’nün, komite toplantısı sonrasında korona virüs salgınının 2023 yılındaki gidişatı ile ilgili detaylı açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklama doğrultusunda komite covid - 19’un halen daha insan sağlığına ve beraberinde sağlık sistemine ciddi bir zarar verecek kadar tehlikeli sözlerini dile getirildi.

dunya-saglik-orgutunden-covid-19-uyarisi-geldi-vatandaslar-dikkatli-olsun-3.jpg

İnsanlar Hastalanmaya Devam Ediyor

Uzun bir süredir insanları yataklara düşüren bir grip çeşidinin ortada dolaştığı konuşuluyor. V Vatandaşlar bu durumdan bir hayli geriliyor ve korkuyor. Gribin normal grip mi yoksa Covid – 19’un bir varyantı mı olup olmadığı kesinliğe kavuşturulamıyor. Bu sebeple insanlar belirsizlik içerisinde griplerini atlatmak için çabalamaya devam ediyor

Solunum yolu şikayeti ile hastaneye başvuran kişi sayısı bir hayli artışa geçti. İnfluenza, Rhinovirüs, RSV, Covid gibi virüsler dünya genelinde dolaşımda. Üstüne üstlük ABD’de yayılmaya başlanmış olan Omricon’un Kraken varyantı da vatandaşlarda ve yetkililerde yeni bir dalga endişesini açığa çıkardı. Bu sebeple insanlar hangi hastalığa yakalanıp yakalanmadığı konusunda bir hayli tedirgin. Yetkililer konu ile ilgili vatandaşların daha dikkatli olmasını öneriyor.

dunya-saglik-orgutunden-covid-19-uyarisi-geldi-vatandaslar-dikkatli-olsun-2.jpg

Özellikle kapalı alanlarda ve hava akışının sağlanmadığı ortamlarda maske takılması yöneltilen öneriler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra bu dönem içerisinde de yetkililer sağlıklı beslenmenin faydasının altını çiziyor Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından güncel olarak bilgi paylaşımı yapılabiliyor. Sizler de Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesaplarını takip ederek güncel bilgileri erişim sağlayabilirsiniz.