Dünya’nın gözü Berlin’de: Türkiye’den kritik açıklama


Bugün dünya kamuoyu Almanya’nın Başkenti Berlin’de gerçekleşecek Libya zirvesini bekliyor. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Berlin’de düzenlenecek Libya konferansı için açıklama yaptı “Tüm diplomatik kaynaklarımızı seferber ederek Berlin’e gidiyoruz. Tüm tarafların uyacağı yapıcı çözümler arıyoruz. Libyalılar bölgedeki tüm ülkelerin saygı ve desteğini hakkediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da katılacağı etkinlik öncesi konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hafter ile Yunanistan başbakanı Miçotakis’in yakınlaşmasıyla ilgili olarak Miçotakis oyunu yanlış oynuyor. Berlin zirvesi ile yeniden filizlenen umutlar kan ve kaos Tüccarlarının ihtiraslarına kurban edilmemelidir.” diye belirti.

Almanya’nın başkenti Berlin’de Birleşmiş Milletler tarafından tanınan ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülke tarafından desteklenen Ulusal Mütabakat Hükümet’inin Başkanı Fayız Es Serrac ile General Halife Hafter bugün masaya oturacak.

Bugün başta ABD,Türkiye, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır olmak üzere Birçok ülkeden temsilciler Berlin’deki zirveye katılacaktır.

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.