Düşen helikopterde şehit olan 13 askerin isimleri açıklandı

Şırnak'ta düşen asker helikopterde şehit olan 13 askerin isimleri açıklandı. İşte elim olayda şehit olan kahraman askerlerimizin isimleri.

Yayınlanma:
Düşen helikopterde şehit olan 13 askerin isimleri açıklandı

Şırnak'ta kalkışından 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopterde bulunan 13 askerin şehit olduğu açıklandı. Yapılan son dakika açıklamasında şehit olan askerlerin isimleri verildi.

İşte helikopter kazasında şehit olan kahraman askerler:

# Tümgeneral Aydoğan Aydın

# Albay Oğuzhan Küçükdemir

# Albay Gökhan Peker

# Yüzbaşı Songül Yakut

# Binbaşı Koray Onay

# Yüzbaşı İlker Acar

# Yüzbaşı Nuri Şener

# Başçavuş Mehmet Erdoğan

# Uzman Çavuş Zeki Koç

# Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak

# Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş

# Başçavuş Fevzi Kıral

# Pilot Uzman Çavuş Hakan İncekal

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bilgi Aldı Başsağlığı Diledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesiyle ilgili olarak yetkililerden bilgi aldığı bildirildi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde bir askeri helikopterin düştüğüne ilişkin ilk bilginin, Beştepe'de MGK Toplantısının ardından MGK üyelerine verilen iftar esnasında ulaştığını açıkladı. Helikopterin yüksek gerilim hattına takılarak düşmesiyle meydana gelen elim kazada can kayıpları da olmasından derin üzüntü duyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehit askerlere Allah'tan rahmet temennisi eşliğinde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a başsağlığı dileklerini de ilettiği kaydedildi.

Düşen Helikopterin Arşiv Görüntüleri

5haber.com  | Ankara