Elektriğe 3 Ay Zam Yok, Doğalgaza İndirim Var

Elektriğe 3 Ay Zam Yok, Doğalgaza İndirim Var

Botaş, Doğalgazdan elektrik üreten santrallere gaz fiyatında yüzde 12,5 indirime gidileceğini açıkladı. Elektrik faturalarına 3ay zam yapılmayacak. Doğalgaz indirimi 1 Temmuzdan itibaren uygulanacak.

Botaş’ın internet sitesinde yer alan “2020 Yılı Temmuz Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi’ne göre konutlarda kullanılan doğalgaz’ın fiyatında değişikliğe gidilmedi.

Doğal gazdan elektrik üreten santrallere satılan gazın fiyatlarında ise yüzde 12,5 indirim uygulandı. ve bu şekilde bin metre küp gazın fiyatı 1400 lira oldu. sanayi ve ticarethane abonelerine de yüzde 9,8 indirim yapıldı ve bin metreküp gazın fiyaı 1400 lira oldu.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, resmi sosyal medya hesabı üzerinden sanayicilere güzel haberi verdi. Sanayicilerin, Botaşvasıtasıyla kullandığı doğalgazda indirime gidildiğini aktaran Dönmez “BOTAŞ’tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin Çarkları daha hızlı dönecek , ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki yüzde 9,7 ile yüzde 12,5 arası düşüş , üretim ve istihdama pozitif yansıyacak” ifadelerine yer verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, resmi sosyal medya hesabı üzerinden sanayicilere güzel haberi verdi. Sanayicilerin, BOTAŞ vasıtasıyla kullandığı doğalgazda indirime gidildiğini aktaran Dönmez, “BOTAŞ’tan sanayicimizin kullandığı doğalgaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğalgaz maliyetlerindeki yüzde 9,7 ile yüzde 12,5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.