Emre Şahin’in Şehadet Haberi Çorum’da Yaşanan Ailesine Ulaştı

Hakkari’nin Çukurca İlçesinde meydana gelen çatışmada şehit olan 3 askerden biri olan sözleşmeli er Emre Şahin’in şehadet haberi, memleketi Çorum’da bulunan ailesine ulaştı. Emre’nin şehadet haberini alan aile gözyaşlarına boğuldu.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi Güven Dağı bölgesinde güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan 3 askerden biri olan 22 yaşındaki sözleşmeli er Emre Şahin’in acı haberi, Çorum’daki ailesine bildirildi. Şehit Emre Şahin’in ailesinin yaşadığı Çorum merkeze bağlı Abdalata Köyü’ne giden İl Jandarma Komutanlığı görevlileri ailesine şehadet haberini ulaştırdı.

Şehidin babası 69 yaşındaki Abdullah Şahin ve annesi 51 yaşındaki Zekiye Şahin acı haberle yıkıldı.

İmam Hatip Lisesi mezunu olan 22 yaşındaki şehit Emre Şahin’in, ailenin 5 çocuğundan en küçüğü olduğu ve 3 yıl önce ağabeyi Ali Şahin’i trafik kazasında kaybettiği öğrenildi. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, ikinci kez evlat acısı yaşayan aileyi komşuları ve yakınları teselli etmeye çalıştı.

Oğlunun İmam Olmasını İstemiş

Şehidin babasının Abdullah Şahin’in oğlunun imam olmasını istediği ancak Emre Şahin’in istememesi üzerine sözleşmeli er olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev aldığı belirtildi. Bekar olan şehit Emre Şahin’in geçtiğimiz Temmuz ayında göreve başladığı bildirildi.

Vatanım İçin Görev Başındayım

Amcasının oğlu Mustafa Şahin, şehit Emre Şahin ile en son dün telefonla görüştüğünü belirterek, “Bana telefonda sağlığının iyi olduğunu ve görev yerinde mutlu olduğunu söyledi. Vatanım için görev başındayım beni merak etmeyin diyerek herkese selam göndermişti” dedi.

Şehidin cenazesinin düzenlenecek askeri törenin ardından memleketi Çorum’a getirilerek yarın defnedileceği öğrenildi.

5Haber.com  | Çorum
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir