En Az Lise Mezunu Sınavsız Polis Özel Harekat (PÖH) Alımı Bekleyen Adayları Üzen Haber

Yeni dönem polis özel harekat alımlarını bekleyen adayları üzen bir açıklama geldi. Önceki gün katıldığı bir programda konuşan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, yeni dönem polis alımında 2200 komiser yardımcısı alımı yapacaklarını duyurdu. Ancak yeni dönem POMEM ve PÖH alımı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Polis Akademisi Başkanı Çolak, açıklamasında yeni dönem polis alımının PAEM olarak yapılacağını ve kadın erkek lisans mezunları arasından 2200 komiser yardımcısı alımı yapacaklarını açıkladı. Prof. Dr. Yılmaz Çolak, “15 Temmuz’da tüm ülkeyi işgale kalkan FETÖ terör örgütünün öncelikle bizi işgale kalkıştığını, 17/25 Aralık’tan sonra farketmiştik. Biz göreve geldikten sonra bu çeteyi akademiden tamamen temizledik ve yoğun bir şekilde emniyet teşkilatımızın ihtiyacı olan genç polis memuru ve amirleri yetiştirmeye başladık. Bu sürede 7 bin 300’den fazla komiser yardımcısı, 38 binin üzerinde polis memuru yetiştirip teşkilata kattık. Şu anda da 38 okulumuz ve Ankara’da bulunan Polis Amirleri Eğitim Merkezimizle toplam 23 bin öğrencimiz eğitim almaktadır. Bunlardan 1000’i komiser yardımcısı adayı, 22 bini polis memuru adayı” dedi ve alımların yakında yapılacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Sınavda iki hafta içinde 2 bin 200 komiser yardımcısı adayını da eğitime başlatmış olacağız. Böylece öğrenci sayımız 25 bini aşacak. Bu rakamlar büyük ve malumunuz 15 Temmuz’dan sonra FETÖ çetesinden bir arınma sürecine girildi. Bu arınma sürecinde 22 binin üzerinde ihraç gerçekleşti. Şu an da 12 bin civarında da açıkta personel var. Dolayısıyla bizim yürüttüğümüz faaliyetler doğrultusunda emniyet teşkilatında bu arınma sürecinde herhangi bir zafiyet yaşanmamıştır, hatta daha da güçlenerek çıkmaktadır. Arınma sürecinde akademik kadromuzu da baştan aşağı yeniledik”

PÖH Alımı 2018’e mi Sarktı?

PÖH alımı hakkında bir hazırlık olmuş olsaydı Akademi Başkanı o konuda bir açıklamada bulunurdu. ancak herhangi bir açıklamanın gelmemesi alımların 2018’e sarkacağı anlamına geliyor.

Yeni dönem polis özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir