EYOF'ta 5 Bin Güvenlik Görevlisi , 300 Sağlık Ekici ve 150 AFAD Görev Alacak

Bu yıl Erzurum'da düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Oyunları Kış Festivalinde görev alacak personellere ve festivali ile ilgili bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı. İşte yapılan açıklama ve festivalin detayları.

Yayınlanma:
EYOF'ta 5 Bin Güvenlik Görevlisi , 300 Sağlık Ekici ve 150 AFAD Görev Alacak

Erzurum’da 11-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Oyanları Kış Festivali’nde (EYOF) 5 bine yakın güvenlik görevlisinin, 300 sağlık ekibinin ve 150 AFAD personelinin görev alacağı açıklandı.

Bu yıl Erzurum'un ev sahipliği yapacağı Avrupa Gençlik Oyanları Kış Festivali(EYOF) öncesinde yapılan çalışmalar koordinasyon kurulunda masaya yatırıldı. Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında toplanan kurulda EYOF’la ilgili bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Fuat Taşkesenligil, 36 ülkeden 900’e yakın sporcunun Erzurum’a geleceğini söyledi. 9 ayrı branşta yarışlara sahne olacak EYOF için 12 Şubat saat 19.00’da görkemli bir açılış yapılacağını aktaran Taşkesenligil, "Devlet büyüklerimizin de katılımıyla EYOF’un açılışı Kazım Karabekir Stadyumu’nda görkemli bir şekilde yapılacak. Bir hafta sürecek yarışlar boyunca bizim misafirimiz olan yabancı sporculara esnafımızın da gereken ilgi ve alakayı göstermelerini istiyoruz" dedi.

Festivale katılacak 900’e yakın sporcu için 300 sağlık personelinin görevlendirildiğinin altını çizen Sağlık Müdürü Prof.Dr. Serhat Vançelik, 13 ilden ekiplerin Erzurum’da çalışacağını da sözlerine ekledi. Yarışmalar süresince Sağlık Bakanlığı’nın 5 kayaklı ekip takviyesi yaptığını belirten Vançelik, 2011 deneyimiyle beraber EYOF’ta başarılı sağlık hizmeti sunacaklarını da sözlerine ekledi.

AFAD olarak 150 personelle EYOF süresince görevde olacaklarını belirten İl Müdürü Selahattin Karslı, 30 kişilik ekibin kayak pistlerinde olası çığ tehlikesine karşı tedbir alacağını söyledi. Karslı, pistleri yarışma süresince kontrol edeceklerini de sözlerine ekledi.

Erzurum’un ev sahipliğini yapacağı EYOF’un tanıtım için önemli bir fırsat olduğunu belirten Vali Seyfettin Azizoğlu da şunları söyledi:

"Erzurum Avrupa ülkelerinden çok sayıda sporcu ve spor adımını misafir edecek. Başta spor müdürlerimiz ve kurum amirlerimiz olmak üzere misafirlerimizi rahat ettirmek için çok büyük gayret sarfediyorlar. Hepsi gönüllülük esasıra göre çalışıyor, ben şahidim. Hepsine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki 11-18 Şubat’ta festival için Erzurum’a gelenler güzel hatıralarla ülkelerine gidecekler. Bu Erzurum’un tanıtı için önemli bir fırsat. Bunu en iyi şekilde değerlendireceğimize inanıyorum."

5haber.com  | Erzurum

DHA