Fatih Terim'i eleştiri yağmuruna tutan Oğuzhan Uğur özür diledi!

Ünlü YouTuber Oğuzhan Uğur, yıllar önce Fatih Terim ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların yeniden gündeme gelmesi ile birlikte Galatasaray taraftarlarından ve Terim'den özür diledi.

Yayınlanma:
Fatih Terim'i eleştiri yağmuruna tutan Oğuzhan Uğur özür diledi!

Mevzular Açık Mikrofon adlı YouTube programı ile adından sıkça söz ettiren başarılı YouTuber Oğuzhan Uğur bugün dikkat çekici bir olay ile gündeme geldi. BaBaLa TV adlı YouTube kanalının da sahibi olan tecrübeli isim, geçmişte yaptığı Fatih Terim açıklamasıyla sosyal medya gündemine oturdu.

Galatasaray taraftarları Oğuzhan Uğur'un o açıklamalarını unutmadı

Oğuzhan Uğur, yıllar önce yayınlanan bir P!NÇ bölümünde, ünlü teknik direktör Fatih Terim ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar sebebiyle gündeme yerleşti. Bir anda gündeme gelen eski görüntüler nedeniyle Galatasaray taraftarları sosyal medya üzerinden Uğur'a eleştiri oklarını yöneltti.

fatih-terimi-elestiri-yagmuruna-tutan-oguzhan-ugur-ozur-diledi-2.jpg

Fatih terim ile ilgili geçmişte birtakım sert açıklamalarda bulunan Oğuzhan Uğur, tepkileri üzerinde topladı. Uğur'un yıllar önce yapmış olduğu o açıklamalar şu şekilde olmuştu:

"Fatih Terim'den bahset dedi arkadaşlarım. Bir mekan basmış ve dayak yemiş. Dayak yiyip geri kaçmış mı? Sizden duyduklarım bu. Videosu falan da varmış. Basın açıklamasında 'Mekan basmak istesem 4 kişiyle mi giderim' demiş. Dayak yiyip kaçmış mı? Ne iş yaptığını hiç anlamadım Fatih Terim'in. Türk futboluna değer katan biri olduğu söyleniyor. Ben futboldan anladığını düşünmüyorum. Bastığı mekandan dayak yiyip kaçması sizi niye şaşırtıyor? Futbol yaşamındaki felsefeyi normal hayatında da devam ettirmiş. Her milli maç öncesi demiyor mu şöyle yaparız böyle yaparız diye. Peki patlatıyorlar mı bizi? Aynı şey olmuş. Yine gitmiş ahkam kesmiş patlatmışlar.

Çok garip bir adam. Bir mekan basması çok normal. Türkiye'de kimse kendi meslekleriyle anılmıyor. Sen Fatih Terim deyince benim aklıma başka şey geliyor. Fatih Terim müthiş müttefikleri olan bir ülke. Bozamazsın, kıramazsın, saldıramazsın. Basın toplantısından adam kovuyor. Yenilmişsin, eleştirileceksin tabii. Mafyacılık mı oynuyor, ne yapıyor acaba? Dayak yiyip kaçan mafyacı olur mu hiç? Basın açıklamasında ne demiş? Aileme, devletime, milletime diye konuşmuş. Zaten başına en ufak bir şey gelen niye önce bir devletine millete övgüde bulunuyor anlamıyorum."

fatih-terimi-elestiri-yagmuruna-tutan-oguzhan-ugur-ozur-diledi-3.jpg

Oğuzhan Uğur böyle özür diledi: 'R böyle yapılır!'

Sarı kırmızılı taraftarlardan gelen yoğun tepkiler üzerine Oğuzhan Uğur, resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu. "R böyle yapılır" diyen Uğur, söz konusu konuşmanın 6-7 yıl öncesine dayandığını belirterek Fatih Terim'den özür diledi. Uğur'un konuya ilişkin açıklaması şöyleydi:

"Her Galatasaraylı gibi elbette ben de Fatih hocaya büyük bir sevgi ve saygı besliyorum. Ancak 6-7 yıl evvel kendisinin bir kebapçı baskını gündem olmuş, birçok Galatasaraylı kendisine küsmüş, sert şekilde onu eleştirmişti. Ben de eleştirilere dahil olup, programımda kendisine laf atmıştım. Futbol dökülürken neden böyle olaylarla gündem oluyor diye kızmıştım, 6-7 yıl evvel...

İzlenmiyorduk tabii o zamanlar, ortam rahattı, geniş geniş konuşmuşum. Şimdi bazı hesaplar videoyu tekrar gündeme getirmişler, sağlı sollu çakıyorlar. Sülaleden Galatasaraylı biri olarak, Galatasaray düşmanlığı yaptığımı düşünenler bile olmuş, üzüldüm. Bu cevap elbette öyle düşünenlere değil, Fatih hocama. Sizi seviyorum hocam, gençliğime veriniz."