FETÖ’nün Uyuşturucu Kaçakçılığında Parmağı Var Mı?

Yıllardır din üzerinden algı oluşturarak Türkiye içinde girilmedik yer bırakmayan Fethullahçı Terör Örgütü’nün, uyuşturucu kaçakçılığı da yaptığı ortaya çıktı. Kırıkkale Emniyet Müdürü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamalarda, son günlerde Türkiye’de uyuşturucu ile ilgili spekülasyonların sürekli olarak gündemde olduğunu belirtilirken, “Özellikle bunu FETÖ’cüler ülkeyi bataklığa götürmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Biz bu oyunu gördük ve oyuna gelmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Kırıkkale Emniyet Müdürü Mamut Çorumlu, Kırıkkale Şube Müdürlüğüne bağlı olan Yunus ekipleri için düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmasında FETÖ’nün, uyuşturucu kaçakçılığında da parmağı olduğunu düşündüklerini belirterek, uyuşturucunun sadece tek başına narkotik bir suç olmadığını, 17- 25 Aralık’tan sonra FETÖ’nün bir oyunu olarak gördüklerini belirtti ve devam etti:

En ucuz Maske

“Özellikle bunu FETÖ’cüler yapıyor. Ülkeyi bataklığa götürmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Biz bu oyunu gördük ve oyuna gelmeyeceğiz. Uyuşturucu ile FETÖ’nün bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Bunlar, ‘Biz batıyorsak ülke batsın’ dediler. Kusura bakmasınlar bu ülke, bu halk her şeyin farkında. Eskiden narko terör vardı, PKK’nın yaptığı. Bugün FETÖ özellikle uyuşturucu sirkülasyonunda bir artış sağlamak istedi. Daha önce çalıştıkları bağlantılarını kullandılar. Devlet olarak daha önce haraç aldıklarını biliyoruz. Devlet FETÖ’nün tahmin ettiğinden çok daha güçlü.”

Bu konuda ise emniyet ekiplerinin sıkı çalışmaları sürerken, son günlerde birçok uyuşturucu vakıasının yaşandığının da altını çizmek gerekir.

5Haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir