Fırat Kalkanında Burdurlu Uzman Çavuş Ali Yılmaz Şehit Oldu

Suriye’de yaklaşık olarak 4 ay önce başlayan ve büyük bir kararlılıkla devam eden Fırat Kalkanı Harekatında önceki gün Türkiye için acı bir gün oldu. Harekat kapsamında devam eden operasyonlarda çıkan çatışmalarda 14 askerimiz şehit oldu. Şehit olan 14 askerimizden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Ali Yılmaz’ın şehadet haberi, Burdur’daki yakınlarına verildi.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda Uzman Çavuş Ali Yılmaz önceki gün DEAŞ tarafından gerçekleşen hain saldırıda şehit oldu. Burdur’un Karamanlı İlçesi Hürriyet Mahallesi’nde oturan dedesi Abdullah Avcı ve dayısı Ali ihsan Avcı’nın evine gelen Çavdır Kaymakamı, Karamanlı Kaymakam vekili Abdullah Şahin, Belediye Başkan vekili Hüseyin Uğurel ve Piyade Yarbay Deniz Çetinkaya acı haberi şehidin dedesi ve dayısına verdi. Şehidin dede evine Türk bayrağı asıldı.

Şehit Ali Yılmaz’ın geçen şubat ayında Emine Zengin ile nişanlandığı ve önümüzdeki aylarda düğün yapmayı planladığı belirtildi. Şehidin anne ve babasının ayrı olduğu, Antalya’da oturan annesinin de acı haberi alarak Burdur’a yola çıktığı alınan son dakika bilgileri arasında.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Burdur
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir