Fırat Kalkanında İzmirli Furkan Yavaş ve Konyalı Okan Altıparmak Şehit Oldu

Suriye’nin kuzey bölgesinde bulunan El Bab’da devam eden Fırat Kalkanı Harekatında terör örgütü DEAŞ’ın hain saldırısı sonucu şehit olan 16 askerden, Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde görevli astsubay kıdemli çavuşlar 30 yaşındaki Furkan Yavaş ile 24 yaşındaki Okan Altıparmak’ın cenazeleri, ailelerinden alınan DNA örnekleriyle teşhis edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 24 Ağustos günü Cerablus’ta başlatılan ve 126 günden bu yana yürütülen Fırat Kalkanı Harekatında geçtiğimiz 21 Aralık günü terör örgütü DEAŞ’lı teröristlerin El Bab bölgesinde düzenlediği saldırılarda şehit olan 16 askerden 14’ünün cenazeleri, işlemlerinin ardından memleketlerine gönderilerek toprağa verilmişti. DEAŞ militanlarının saldırısı sonucu şehit olan, ancak kimlikleri teşhis edilemeyen Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde görev yapan astsubay kıdemli çavuşlar Furkan Yavaş ile Okan Altıparmak’ın cesetlerinin belirlenmesi için ailelerinden DNA örnekleri alındı. Şehit Yavaş için İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde oturan emekli polis babası Süleyman Sırrı Yavaş’tan, şehit Altıparmak için ise İstanbul Üsküdar’da oturan babası Yaşar Altıparmak’tan kan örnekleri alındı.

En ucuz Maske

Yapılan DNA analizinde kimlikleri belirlenen şehitlerin Gaziantep’te bulunan cenazeleri, işlemlerinin tamamlanmasının ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

Şehit Yavaş’ın İzmir’in Gaziemir İlçesi’nde, ikizi Oktay Altıparmak’ın da asker olduğu belirtilen Okan Altıparmak’ın ise memleketi Konya’nın Seydişehir ya da babasının oturduğu Üsküdar’da toprağa verileceği belirtildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir