Fırat Kalkanı’nda Yaralanan 2 Askerimiz Kilis Devlet Hastanesine Getirildi

Suriye topraklarında devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’ nda, bölgedeki terör örgütlerine karşı mücadele tüm hızıyla devam ederken, DEAŞ’ ın saldırısı sonucu 2 askerimiz yaralandı. Yaralanan askerlerimiz, Kilis Devlet Hastanesine getirildi ve burada tedavi altına alındı.

TSK tarafından başlatılan ve 97 gündür aralıksız büyük bir kararlılıkla süren Fırat Kalkanı Harekatı’ nda El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan 2 Türk askeri, silah arkadaşları tarafından sınır hattına ulaştırıldı ve burada hazır bekletilen ambulansa taşınarak Kilis Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan yaralı askerlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

4 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Suriye’de devam eden ‘Fırat Kalkanı Harekatı’ nda terör örgütü DEAŞ’ın 6 merkezi karadan ve havadan düzenlenen operasyonlarla vuruldu, Düzenlenen operasyonlarda 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 97 gündür yürütülen ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DEAŞ’ın 4 merkezi ve 2 doçka yüklü aracı, karadan ve havadan hedef alınarak vuruldu. Harekatta DEAŞ’lı 4 terörist de etkisiz hale getirildi. Harekatın son durumuna ilişkin Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

“ÖSO tarafından Haliliye, Ajami ve Şabviran meskun mahallerinde kontrol sağlanmıştır. DEAŞ’a ait 2 doçka silahlı yüklü araç ve 4 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından yapılan hava harekatı sonucunda, DEAŞ tarafından kullanılan 4 bina imha edilmiştir. ”

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5Haber’i takipte kalın.

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir