Geleceğe Dönüş Filminin Zaman Makinesi Arabası Türkiye'de

Geleceğe Dönüş adlı filmde zaman makinesi olarak kullanılan otomobil, İstanbul Autoshow 2017'de sergiye sunuldu. İşte detaylar.

Yayınlanma:
Geleceğe Dönüş Filminin Zaman Makinesi Arabası Türkiye'de

80'lerin en çok beğenilen filmleri arasında bulunan Geleceğe Dönüş filminde zaman makinesi olarak kullanılan 'Geleceğe Dönüş'ün otomobili DeLorean DMC-12' Türkiye'ye geldi. Düzenlenen otomobil fuarında sergilenen araba, büyük ilgi topladı. Fuara katılanlar arasında filmi izleyenler, karşılarında gördükleri zaman makinesine dönüşen otomobille geçmişe doğru nostaljik bir yolculuğa çıktı.

"İstanbul Autoshow 2017", Büyükçekmece TÜYAP Fuar alanında kapılarını 17. kez ziyaretçilerine açtı. Fuarın en dikkat çeken otomobilleri arasında ise, gösterime girdiği yıllarda dünya üzerinde büyük bir ilgi ile izlenen 'Geleceğe Dönüş' adlı filminin otomobili DeLorean DMC-12 oldu. Filmde başrol oyuncusunu zaman makinesine dönüşen arabasıyla geçmişe ve geleceğe giderek yaşadığı maceraları anlatan film için üretilen modifiyeli otomobil, fuar alanında hazırlanan özel bir stantta katılımcılara sergilendi.

Ziyaretçiler Nostaljik Yolculuğa Çıktı

Generali Sigorta tarafından fuara getirtilerek sergilenen otomobil, filmi izleyen ziyaretçileri de aynı anda geçmişe doğru nostaljik bir yolculuğa çıkardı.

Çılgın Profesör İmzalı

Fuarda sergilenen araç, aynı zamanda filmin oyuncularına gala, etkinlik ve çeşitli şovlarda kullanıldı. Otomobilin üzerinde de filmin başrol oyuncusu 'çılgın profesör' lakaplı Dr. Emmett Brown'u oynayan Cristopher Lloyd'un imzası bulunuyor.

Ayrıca standta 'çılgın profesör' karakterinin canlandırılarak aracı kullandırılması ise filmin sahnelerini de gerçekçi kıldı. Ziyaretçilerin de bu anları cep telefonlarıyla kayıt altına aldıkları görüldü

Otomobile Yoğun İlgi

Efsane otomobili fuara getiren Generali Sigorta'nın Satış ve Pazarlama Direktörü Burak Gündüz, yaptığı açıklamada otomobile oldukça yüksek bir ilgi olduğunu söyledi. Burak Gündüz, "Bu araç geleceğe dönüş filminin efsane aracıdır. Otomobili bu fuara getirmekteki amacımız geleceği fuarı ziyaret edenlere ve müşterilerimize de yaşatmaktır. Fuarın teması gelecekle ilgili, ayrıca müşteri beklentileri de son derece yükseldiği için onlara geleceğe dönük kısa bir seyahat yaptırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Geleceğe Dönüş Filmi

Efsane film, 'Geleceğe Dönüş'te bir gencin kazara 1985 yılından 1955 yılına gitmesi konu edilir. Lisede okuyan anne ve babası ile tanışan genç, yanlışlıkla annesinin romantik ilgisini çeker. Anne ve babasının aşık olmasını engellediği için hatasını telafi edip, 1985 yılına geri dönmek zorundadır. Film gösterime girdikten sonra, 380 milyon dolar hasılat elde ederek yılın en başarılı filmlerinden biri olmuştu.

5haber.com  |  İstanbul

DHA