Etiket arşivi: 12500 personel alımı

ÖSYM 2017/5 tercih sonuçlarını açıklamak için neyi bekliyor?

7 ile 13 Haziran tarihleri arasında alınan Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı tercihlerinin sonuçları için sabırsız bekleyiş devam ediyor.

Yüz binlerce atama bekleyen sağlıkçının büyük bir heyecanla ve merakla beklediği Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı, geçtiğimiz ayın sonunda yayımlanmıştı. Yayımlanan personel alım ilanına başvurular ise 7 ile 13 Haziran tarihleri arasında alındı. Başvuruların alınmasının ardından tercih sonuçlarının açıklanması beklenmeye başladı.

Daha Önce 3-5 Günce Sonuç Açıklayan 12500 Personel Alımı Sonuçları İçin ÖSYM Neyi Bekliyor?

Daha önceki birçok merkezi atamada tercih sonuçlarını kısa süre içinde açıklayan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı tercih sonuçlarını bir haftadır açıklamadı. Bayram öncesi sonuçların açıklanmasını isteyen adaylar, bayram tatiline mutlu girmek istiyor.

Sağlık Bakanlığı 12500 kamu personel alımı tercih sonuçları açıklandığı anda haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlar üzerinden takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

12500’de kendilerine kadro açılmayan Optisyenler tepkili

Milyonlarca kişinin büyük bir merak ve heyecanla beklediği Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı başvuru kılavuzu, önceki gün yayınlandı. Yayınlanan başvuru kılavuzu ile 12500 personel alımına ait pozisyon dağılımları da atama bekleyen sağlıkçılara duyuruldu. Duyurulan pozisyon dağılımlarında optisyenler yine mağdur edildi.

Beklenen açıklamanın yapılmasının ardından pozisyon dağılımlarına bakan optisyenler, kılavuzda kendilerine kadro ayrılmadığını görünce büyük üzüntü yaşadı. Bu alımda optisyenlere kadro ayrılması konusunda umutlu olan optisyenlerin atama bekleyişi devam ediyor.

2017 Boyunca 16500 Personel Alınacak

Sağlık Bakanlığı tarafından 2017 yılı içinde 16500 personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Şubat döneminde 4 bine yakın personel alınmıştı. Bu alımın ardından Haziran döneminde 12500 personel alımı yapılacak. 12500’de de optisyenlere kadro ayrılmamış olması, 2017’de optisyenlerin devlete atanmasını imkansız hale getirdi. İşsiz olan veya zel sektörde çalışmakta olan optisyenler 2018’i beklemeye başladı.

Recep Akdağ’dan Açıklama

Geçtiğimiz gün TBMM’de soru önergelerini yanıtlayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, optisyen alımına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ yaptığı açıklamasında optisyen istihdamına ilişkin, “Türkiye’de optisyenler dışında gözlükçülük mesleğine başka kimse başlayamaz.” ifadelerini kullandı. O açıklamalara gitmek için lütfen TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı detayları ve pozisyon dağılımları için lütfen TIKLAYIN

Devam eden memur alım haberlerine ulaşmak için TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, Sağlık Bakanlığı personel alımı haberlerinden, memur alım haberlerinden, DPB duyurularından, KPSS haberlerinden, sıcak gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

12500 personel alımı ÖSYM’ye bildirildi-ÖSYM tercih kılavuzunu ne zaman yayımlayacak?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisinde kendisine yöneltilen sru önergelerini yanıtladı.

Bakan Akdağ’ın yanıtladığı soru önergeleri arasında en dikkat çekeni ise Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımına ilişkin soru önergesi oldu. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök tarafından Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a yönlendirilen soru önergesinde Bakanlığın 12500 personel alımını ne zaman yapacağı soruldu. Bakan Akdağ ise yöneltilen soru önergesine şu şekilde yanıt verdi:

“Bize de takdir edersiniz çok fazla bu hususta şey geliyor. ÖSYM yapıyor alımları yani puanlara göre yerleştirmeleri daha doğrusu. Biz 12.500 kadronun yerleştirilmesiyle alakalı pozisyonları belirledik, ÖSYM’ye de bildirdik. ÖSYM kendi takvimine göre önümüzdeki günlerde bu alımları yapacak, biz de acele ediyoruz, bir an önce lütfen yapın diye ÖSYM’ye de uyarıda bulunuyoruz.”

Bu açıklama sonrasında 400 binden fazla atama bekleyen sağlıkçı, 12500 personel alımı başvuru kılavuzunun ve pozisyon dağılımının açıklanmasını bekliyor. Personel alımı başvuru kılavuzunun kısa süre içinde yayımlanması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Sağlık Bakanlığı 12500 personel alımı takvimini bir an önce açıklamalıdır

Sağlık Bakanlığı  12 bin 500 personel alım ilanı bekleniyor.

400 binden fazla atama bekleyen sağlıkçının büyük bir merakla ve sabırsızlıkla beklediği Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı için Maliye Bakanlığının vize onayını beklendiği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Vize alma sürecinin devam ettiğini söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın bu açıklamasının ardından bekleyiş devam etmişti.

Recep Akdağ’ın 28 Mart 2017 Tarihli Açıklaması

Bakan Akdağ, 28 Mart günü katıldığı programda personel alımı ile ilgili  “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.” ifadelerini kullanmıştı.

21 Nisan 2017 Açıklaması

21 Nisan günü TRT Haber ekranlarına konuk olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken 12500 personel alımı için Mayıs ayında alım yapılacağını söylemişti.

Son Sınıf Sağlıkçıların Talebi

Son sınıf sağlık öğrencileri, sosyal medya üzerinde başlattıkları kampanya ile seslerini Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve yetkililere duyurmaya çalışmış ve 12500 personel alımının ertelenmesini istemişti. Bakan Akdağ ise bu isteğe CNN Türk televizyonlarından cevap vermiş ve, “12500 kişinin atamasını yapacağız. Yeni mezun olacak arkadaşlar, bunu bekletin, atamaları öyle yapın diyorlar. Biz ne bekletiyoruz ne de çok hızlı yapıyoruz ki onlar yetişemesinler, normal seyrinde gidiyor. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde 12500 kişinin vizelerini aldık, yerlerini belirliyoruz, atamalarını yapacağız. Güvenlik soruşturmaları sebebiyle de işe başlamalar gecikiyor FETÖ soruşturmaları sebebiyle. Elimizi çabuk tutmaya gayret ediyoruz.” cevabını vermişti.

Yapılan Son Açıklama

Bakan Akdağ yaptığı son açıklamada ise personel alım süreci ile ilgili, “Bakanlığımıza 12.500 sağlık personeli alımı konusunda problem olmaksızın gerekli aşamalar tüm hızıyla devam ediyor.” dedi ve şu ifadeleri ekledi: “Maliye Bakanlığı vize sürecini tamamlayıp onay verecek, sonra ÖSYM müracaat ve yerleştirme işlemleri yürütecek ve atamalar yapılacak.” ifadelerine yer vermişti.

İlanın Yayımlanması Gerekiyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı sürecinin ilan sürecine gelmiş olması ve kadro dağılımları ile başvuru tarihlerinin açıklanmış olması lazımdı. Atama tarihlerinin açıklanması, atama bekleyen ve rotasını bu yönde çizmek isteyen sağlıkçılar için bir an önce açıklanması gerekiyor.

İlan Bekleyen Sağlıkçılar Boşta Geziyor

Atama bekleyen sağlıkçılar, ilanın yayınlanacak olması nedeniyle özel sektöre işe girmeye yanaşmamakta, tabiri caizse boşta durmakta  ve Sağlık Bakanlığının yapacağı atamayı beklemektedir.

5haber.com  | Ankara

Optisyenler Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımında yeterli kadro istiyor

Üniversitelerin Optisyen bölümünden mezun olan Optisyenler, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a sosyal medya üzerinden yaptıkları kampanya ile 12 bin 500 personel alımı kapsamında kendilerine kadro açılmasını istiyor. Son dönemlerde yapılan Sağlık Bakanlığı merkezi atamalarda optisyenler, kendilerine yeteri sayıda kadro açılmamasından şikayetçi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile Sağlık Bakanlığının 12 bin 500 personel alımı ilanının yayınlanması sürecinde son günlere girildiği belirtilmişti. Maliye Bakanlığının vize onay verdiği belirtilen personel alımının önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.

Optisyenler Kaygılı

Optisyenlik bölümünden mezun olanlar, son yıllardaki atamalarda açılan kadronun düşüklüğü nedeniyle sağlık mesleği olan optisyenlik mesleğinin geleceği konusunda ciddi kaygıları var. Daha önceden çok az kişinin okuduğu ve iki elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olan optisyenler, şimdilerde hemen hemen tüm üniversitelerde bölümün açılması ile sayıları artmıştır. 2016 yılında toplamda 55 okul 3 bin 400’e yakın mezun vermiştir. 2011’de 250 civarında olan bu sayının bu kadar yükselmesi bölümün popüler olduğunu göstermektedir.

12 Bin 500’de Atama İstiyorlar

Optisyenler, sosyal medya üzerinde başlattıkları kampanya ile seslerini Sağlık Bakanlığına duyurmak ve 12 bin 500 personel alımında kendilerine yeteri sayıda kadro açılmasını istiyor.

12 Bin 500’de Son Sınıflar Beklensin Talebi

Son sınıf sağlıkçılar, sosyal medyada son günlerde yaptıkları kampanyalarda personel alım sürecinin biraz daha bekletilmesini istiyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımının yayımlanacağı tarih henüz belli değil. İlan yayımlanır yayımlanmaz haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Recep Akdağ 12500 sağlık personeli alımı sürecinin hangi aşamada olduğunu açıkladı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Akdağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı hakkındaki süreci atama bekleyen sağlıkçılara duyurdu.

Bakan Akdağ yaptığı açıklamada, “Bakanlığımıza 12.500 sağlık personeli alımı konusunda problem olmaksızın gerekli aşamalar tüm hızıyla devam ediyor.” dedi ve şu ifadeleri ekledi: “Maliye Bakanlığı vize sürecini tamamlayıp onay verecek, sonra ÖSYM müracaat ve yerleştirme işlemleri yürütecek ve atamalar yapılacak.”

Dağlık Bakanlığı personel alım ilanlarından , memur alım haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara