Etiket arşivi: 60 milyon ikramiye

Bitlis Valiliğine Atanan İsmail Ustaoğlu kimdir, nerelidir?

Bugün yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu, Bitlis Valiliğine atandı.

İsmail Ustaoğlu kimdir?

1968 yılında Düzce’de dünyaya gelen İsmail Ustaoğlu, İlkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini Düzce İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra 1988 yılında girdiği üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 1992 yılında aynı fakülteden mezun oldu. 1994 yılında Kütahya Kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. 1995 yılında Kaymakam Adaylığı stajı sırasında 8 ay süreyle İngiltere’de dil eğitimi aldı ve mesleki incelemelerde bulundu. 1996 yılında 6 ay süreyle Karabük – Eskipazar İlçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

Yaptığı Görevler

1997 – 2000: Rize-Hemşin Kaymakamı
2000 – 2002: Van-Saray Kaymakamı
2002 – 2005: Sivas-Hafik Kaymakamı
2005 – 2006: Konya-Cihanbeyli Kaymakamı
2006 – 2008: Bilecik-Osmaneli Kaymakamı
2008 – 2009: İçişleri Bak. İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Yardımcılığı
2009 – 2013: İçişleri Bak. İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı
2013 – 2016: İçişleri Bak. Strateji Geliştirme Başkanı

30.05.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Valiler Kararnamesi ile Bayburt Valisi olarak atandı. Evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Büyük İkramiyeyi Kazanan Antalyalı Kim? Yılbaşı Çekilişi Talihlileri Ortaya Çıktı Mı?

Milli Piyango İdaresi tarafından her yılbaşı günü düzenlenen Milli Piyango Özel çekilişi, önceki akşamda gerçekleşti. Gerçekleşen çekilişin ardından yapılan açıklamalarda büyük ikramiyenin 4 bilete isabet ettiğini ve bu biletlerin ise 3′ ünün İstanbul, 1’inin Antalya’da olduğu açıklandı. 60 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği 2796288 numaralı çeyrek biletlerden birinin Antalya’da satılması, kentte heyecan uyandırdı. Herkes büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kim olduğunu merak ediyor.

Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nce 31 Aralık 2016 yılbaşı akşamı gerçekleştirilen yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden birinin Antalya’da satıldığını belirterek, “Antalya’nın şanslı illerden olduğunu söylemiştik” dedi. Biletin hangi bayiden ve kime satıldığı konusunda şu anda ellerinde bir bilgi olmadığını belirten Yalçın Sayar, şunları söyledi:

“Antalya bilet satışı bakımından Türkiye’de ilk dört arasında. Bu yıl 1 milyonun üzerinde bilet satılacağını tahmin etmiştik. Bu tahminimiz doğru çıktı. Antalya’ya büyük ikramiyenin de çıkacağını, Antalya’nın şanslı illerden olduğunu söylemiştik. Bu tahminlerimiz de doğru çıktı. Şimdi Antalya talihlisini arıyor. Bileti kimin sattığını ancak 2 Ocak günü Milli Piyango İdaresi’nden öğrenebiliriz. Ya da bayi kendi faturalarından bunu tespit edebilir. Ancak bizim elimizde şu anda bu bileti kimin sattığına ilişkin bilgi yok.”

Antalya’da korsan bilet satışı olmadığını belirten Sayar, “Antalya’dan herkes gönül rahatlığıyla biletini alabilir. Nitekim büyük ikramiye de Antalya’mızda satılan biletlerden birine isabet etmiştir. Büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden birinin Antalya’da satılması bizleri sevindirdi. Talihlimizden Antalya’mıza yatırım bekliyoruz” dedi.

5haber.com  | Ankara