Etiket arşivi: açığa alınan vali yardımcısı

Son Dakika: Mardin Vali Yardımcısı Mustafa Mendeş Açığa Alındı

Son dakika haberi Mardin’den geldi. Alınan bilgilere göre Mardin Vali Yardımcısı Mustafa Mendeş, yürütülen bir soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı.

Kaymakamlar ve valiler kararnamesi ile Mardin Vali Yardımcılığı görevine atanan eski Çaldıran Kaymakamı Mustafa Mendeş, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında geçici olarak açığa alındığı öğrenildi. Vali Yardımcısı Mustafa Mendeş’in yürütülen soruşturma kapsamında bilgisine başvurulmak üzere geçici olarak görevden alındığı öğrenildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, kamu haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Yozgat’ta FETÖ Soruşturmasında 2 Vali Yardımcısı Açığa Alındı

Yozgat’ta 2 vali yardımcısı 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan Fethullahçı Terör ÖRgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Yozgat Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, vali yardımcılarının soruşturmaların selameti açısından görevden uzaklaştırıldığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin KHK kapsamında milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olabileceği değerlendirilen Yozgat Valiliğinde görevli Vali Yardımcıları E.E. ve D.E., haklarında yürütülen soruşturmaların selameti açısından İçişleri Bakanlığı’nca 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137 ve devamı maddeleri uyarınca görevden uzaklaştırılmışlardır.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, politika haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5-haber.com  |  Yozgat
DHA