Etiket arşivi: adana cinayet

Adana’da son 2 yılda 245, son 37 günde 17 kişi cinayete kurban gitti

Adana son günlerde art arda gelen cinayetlerle sarsıldı. Aile içi anlaşmazlıklar son günlerde katliam gibi cinayetlere neden oldu.

Türkiye’yi sarsan olaylarda Adana ve ilçelerinde son 37 günde 17 kişi cinayetlere kurban gitti. Cinayetlerle ilgili çok sayıda kişi gözaltına alınırken bunlardan çoğu tutuklandı. Yaşanan bu olayların 2’si namus, 1’i kız isteme diğeri ekonomik nedenlerle işlendi. 2 yılda 245 cinayetin işlendiği Adana’da bu tür olaylar ürkütücü boyutlara ulaştı. Uzmanlar, zorlayıcı yaşam koşullarının insanları gergin, sinirli, çaresiz, engellenmiş hissine kapılmasına neden olduğunu bundan doğan öfkeyle de kendileri ile birlikte çevresine zarar verdiğini kaydetti.

Adana’nın Kozan İlçesi’nde çiftlik evinde 28 Mart gecesi besicilik ve çiftçilik yapan 38 yaşındaki Mehmet Doğan, resmi nikahsız eşi, 42 yaşındaki Ayşe Ayrancı, ağabeyi 46 yaşındaki Hüseyin Doğan ve resmi nikahsız eşi 43 yaşındaki Fatma Yavuz ile oğulları 8 yaşındaki Hakkı Doğan av tüfeği ve tabancayla vurularak öldürüldü. Evinde çok sayıda muska bulunan ve ‘tuhaf bir kişi olarak’ tanımlanan Mehmet Doğan’ın, eşiyle ilişkisi olması nedeniyle katliamı yaptığı öne sürülen Murat Tosun ile arkadaşları Hamdi İnceli ile İbrahim Açıkgöz tutuklandı.

2 Kuzen Kanlı İnfaza Kurban Gitti

Merkez Yüreğir İlçesi Başak Mahallesi’ndeki boş tarlada 10 Nisan’da cesetleri bulunan 3 çocuk annesi, 30 yaşındaki Senem Barık ile 2 çocuk annesi kuzeni 20 yaşındaki Zeliha Sevgilibaş’ı işkence yapıldıktan sonra pompalı tüfek ile öldürüldü. Fuhuş yaptıkları iddiasıyla öldüren Senem Barık’ın katil zanlısı olarak kayınpederi 65 yaşındaki Hikmet Barık, kayınbiraderleri 37 yaşındaki Davut, 30 yaşındaki Savaş ve 27 yaşındaki Yahya ile Davut’un oğulları 17 yaşındaki O. ile 19 yaşındaki Doğan Barık tutuklandı.

2 Kardeşi ve Eşlerini Öldürdü

Ceyhan’a bağlı Dokuztekne Mahallesi’nde 30 Nisan’da, 55 yaşındaki Yusuf Albayrak, 3 katlı binada birlikte oturdukları kardeşleri 44 yaşındaki Mustafa ve 40 yaşındaki Ahmet Albayrak ile onların eşleri 32 yaşındaki Gülsüm ve 35 yaşındaki Teslime Albayrak’ı öldürdü, seken kurşunlardın Gülsüm’ün yanında bulunan 9 yaşındaki Furkan Albayrak’ın yaralanmasına neden oldu. Ailesinden 4 kişiyi su aboneliği yüzünden öldüren katil zanlısı Yusuf Albayrak tutuklandı.

1 Dairede 6 Ceset

Adana’da son olarak kız isteme yüzünden aile arasında yaşanan anlaşmazlık katliama döndü. Kurtuluş Mahallesi’nde 3 Mayıs’ta silah sesleri gelen evin kapısını kırarak içeri giren polis, emekli vali 76 yaşındaki İsmet Metin, eşi 68 yaşındaki Nurşen Metin, kızları 41 yaşındaki Senem Metin, 66 yaşındaki Gönül Cengiz ile onun oğlu 38 yaşındaki Suphi Cumhur Cengiz ve 39 yaşındaki Suphi Denizhan Deren’in cesetlerini buldu. Deren’in 6 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Hanım Kaya’yı istemek için bir araya getirdiği akrabalarını tabancayla vurarak öldürdükten sonra intihar ettiği anlaşıldı.

Son 2 Yılda 245 Cnayet

Resmi kayıtlara göre Adana’da 2016’da 127, 2015’de ise 118 cinayet işlendi. Adana’da 2 yılda toplam 245 kişi cinayete kurban gitti. Ürkütücü boyutlara ulaşan cinayetlerle ilgili onlarca kişi tutuklanırken bu olayların 37 günde yaşananlarının 2’si namus, biri kız isteme meselesi diğeri de ekonomik nedenlerle işlendi.

Uzmanlardan Açıklama

Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) Genel Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar, zorlayıcı yaşam koşullarının insanları gergin, sinirli, çaresiz, engellenmiş hissine kapılmasına neden olduğunu bundan doğan öfkeyle de kendileri ile birlikte çevresine zarar verdiğini kaydetti. Canatar, olaylarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Aşk, kıskançlık, cinsellik, kız isteme davaları gibi nedenlerle öfkesine yenik düşüp cinayet işleyenlerin sayısı tüm Türkiye’de oldukça arttı. Öfke, uygun bir şekilde ifade edildiğinde son derece doğal bir duygu olmasına rağmen kişinin saldırgan davranma eğilimini harekete geçirebilme potansiyelini de beraberinde taşır. Bu nedenle öfkenin, bir sorunun çözümü, intikam alma ya da haklı olma yolu olarak görülmesi kişiyi şiddete veya suça yöneltebilir. Öfkelenen herkes, ‘Beni çileden çıkardı, beni delirtti, ben aslında böyle biri değilim, onun yüzünden bu hale geldim’ gibi ifadeleri sık kullanır. Bu yüzden de öfkenizin size dışarıdan yüklendiğine inanarak öfkenizi kontrolünüz dışında olduğuna ve onu yenmek için yapabileceğiniz bir şey olmadığına, onu yaşamak zorunda olduğunuza inanırsınız. Oysa öfke duygusunu ortaya çıkaran, aslında olaylar veya kişiler değil, sizin onlar hakkındaki düşünceleriniz, onlara yüklediğiniz anlam ve onlarla ilgili beklentilerinizdir. Yapabileceğimizin en iyisi önce kendimize, sonra başkalarına karşı anlayışlı ve sevecen olmayı öğrenebilmek, bunun sonucunda da başkalarına karşı yıkıcı olan davranış kalıplarımızı değiştirmek olacaktır. Ancak bu şekilde dünyaya daha az öfke ama daha çok sevgi katabiliriz. Sanırım toplum olarak bu sıralar en çok ihtiyaç duyduğumuz da işte bu sevgi ortamı olsa gerek.”

Genellikle Kişilik Bozuklukları

Psikiyatrist Sümer Öztanrıöver ise bu tip olayları genellikle kişilik bozukluğu olan kişilerin gerçekleştirdiğini belirterek, “Olgunlaşmamış bu bireyler duygularını kontrol edemiyor. 3-4 yaşındaki bir çocuğu elinden oyuncağını aldığınızda gösterdiği tepkiye benziyor yaptıkları. Ellerinde silah olan bu kişilerin tepkisi öldürmeyle sonuçlanıyor. Bu tip olayların detaylandırılarak anlatılması travmalara yol açabilir. Özellikle çocuklar bu tip haberleri izlememeli.”

5haber.com  |  Adana
DHA

Son 24 saatte Adana’da neler yaşandı?

Türkiye’de son günlerin en hareketli İl’i Adana olarak öne çıkıyor.

Her dönem çıkan ilginç haberler ile gündemdeki yerini kaybetmeyen Adana’da son 24 saat içinde bir birinden ilginç ve dehşet oldu olaylar yaşandı. İşte son 1 günde Adana’da meydana gelen olaylar.

Adana’da Kız İsteme Katliamı: 6 Ölü

Adana’da medikal işiyle uğraşan 38 yaşındaki Denizhan Dener, 6 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşı Z.K.’yi istemeleri için evine çağırdığı ailesini katletti. Emekli Vali olan eniştesi, 2 halası ile 2 kuzenini öldüren Denizhan Dener, 155 Polis İmdat Hattı’nı telefonla arayıp, adresi verdikten sonra ‘Hepsini vurdum’ deyip tabancasındaki son kurşunla kendi başına ateş ederek intihar etti.

Polise Uyuşturucu Satmaya Çalışınca Yakalandı

Adana’da torbacılık yapan 31 yaşındaki Murat Köse, müşteri sandığı polislere uyuşturucu satmak isteyince suçüstü yakalandı. Güven Timleri tarafından suçüstü yakalanan uyuşturucu satıcısının üzerinden 200 gram esrar ile 3770 lira para ele geçirildi.

Beraber Alkol Aldığı Arkadaşı Tarafından Bıçaklandı

Adana’da birlikte alkol alan 2 Suriyeli gencin eğlenceli başlayan gecesi, hastanede bitti. Sohbet sırasında tartışan Suriyeli gençlerden 17 yaşındaki Mustafa Hassan, arkadaşı tarafından 6 yerinden bıçaklandı.

Çatıdan Düşen İşçi 5 Saat Kurtarılmayı Bekledi

Çalıştığı inşaatın 5’inci katından düşerek ağır yaralanan 52 yaşındaki Halil İbrahim Dönmez, 5 saat boyunca kurtarılmayı bekledi. Evine dönmeyince aramaya çıkan yakınları Dönmez’i çalıştığı inşaatın bodrum katında yaralı olarak buldu. Hastaneye kaldırılan Dönmez’in vücudunda ve kafatasında kırık olduğu bildirildi.

Kendini doktor diye tanıtan kuaförün dolgu yaptığı dudakları şişti

Adana’da kalıcı dolgu yaptırdığı dudakları birden şişen ve sonrasında hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki hemşire Merve Keleş, kendisini doktor olarak tanıttığını söylediği kuaförden şikayetçi oldu.

Market Sahibi Elinde Tüfekle Hırsız Avına Çıktı

Bir marketin arka kapısını kırarak giren 2 hırsız, sigara ve diz üstü bilgisayarı poşetlere koyup çalmak istedi. Çevredekiler, fark ettikleri hırsızları av tüfeği ile kovaladı. Çaldıklarını otların arasına atan hırsızları, karanlıkta kayıplara karıştı.

Yakalanan Cezaevi Firarisi: Çek de düşmanlarım yakışıklı görsün

ADANA’da hırsızlık ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlarından aranan Turan Engin ile cezaevi firarisi Sergen Akbay, polis ekiplerinin operasyonu ile yakalandı. Üzerlerinden sahte kimlik çıkan şüpheliler sağlık raporu için getirildikleri Adli Tıp Birimi’ne getirilen şüphelilerden Serkan Akbay, kendisini görüntüleyen gazetecilere tepki gösterdikten sonra “Çek de düşmanlarım yakışıklı görsün. Çek, çek” diye seslendi.

Sokak Kedilerine Baktığı İçin Evinden Tahliye Edildi

Adana’da hayvan koruma gönüllüsü ev kadını Kabire Işık’ın, sokak kedilerini beslediği ve çevresindeki evlere rahatsızlık verdiği gerekçesiyle, kirada oturduğu evden tahliyesine karar verildi.

Kız Yurdu Yangını Davası Görülüyor

Aladağ İlçesi’nde 11’i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği kız yurdu yangını faciası ile ilgilisi soruşturma tamamlandı. Savcı, asli kusurlu olan aralarında yurt müdürü ve yurdun bağlı bulunduğu dernek yöneticilerinin de olduğu tutuklu 7 şüpheli hakkında taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma suçundan 2’şer yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

5haber.com  | Adana

Son dakika: Adana’da bir apartman dairesinde 6 kişinin cesedi bulundu

Son dakika haberi Adana’dan geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre Adana’da bir apartman dairesinde silahla vurulmuş şekilde 6 kişinin cesedi bulundu.

Olay, bu akşam saatlerinde merkez Seyhan İlçesi Kurtuluş Mahallesi’nde bir apartman dairesinde meydana geldi. Silah seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Dariye giren polis, 1’i kadın 6 kişinin silahla vurulmuş cesedi ile karşılaştı. Cinayetlerin işlendiği dairede 40 yaşlarında bir kişinin oturduğu ve kız istemek için ailesini çağırdığı öne sürüldü. Olayın aile içerisinde kız isteme yüzünden çıkan tartışmadan kaynaklandığı yönünde araştırma yapan polis, ev sahibi zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

Tabanca ile Ailesini Katletti

Burada Hatay’da oturan Z.K.’yi istemeye gitmeye hazırlanan Denizhan ile aile büyükleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından iddiaya göre Denizhan Dener, tabancasını çekip, aile büyüklerini tek tek öldürdü.

Yoğun silah seslerini duyanlar polisi ararken, 5 kişiyi katleden Denizhan Dener, önce Hatay’daki Z.K.’yi arayıp, cinayet işlediğini söyledi. Ardından da 155 Polis İmdat Hattı’nı arayıp evinin adresini verdi. ‘Hepsini vurdum’ diyen Dener, telefon açık iken tabancasındaki son kurşunu da kendi başına sıkarak yaşamına son verdi.

Diğer Adana haberleri için lütfen tıklayın

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, politika haberlerinden, sıcak gelişmelerden, kamu haberlerinden, yerel haberlerden gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Adana

Adana’da tüyler ürperten olay: 17 yaşındaki çocuk gelinin yasak aşkı cinayetle bitti

Tüyler ürperten olay Adana’da yaşandı. Henüz 17 yaşındayken evlendirilen Z.K. isimli kadın, kendisi gibi çocuk yaşta olan kocası eve gelmeyince sevgilisini çağırdı. Gece geç saatlerde eve gelen kocası İ.D. karısı ile sevgilisi İ.A.’yı yakaladı. Arıç’ın imam nikahlı karısı ile yatakta basılan İ.A. sevgilisinin eşini bıçaklayarak öldürdü.

Adana’nın merkez Sarıçam İlçesinde bulunan Kemalpaşa Mahallesinde meydana gelen olayda, iddiaya göre 17 yaşındaki İsa Arıç, iki ay önce akrabasının kızı 17 yaşındaki Z.K. ile arasında imam nikahı kıyıldı. Z.K. önceki gece kocasının eve gelmeyeceğini düşünerek kayınvalidesi ile kayınbabası uyuduktan sonra gönül ilişkisi olduğu yine çocuk yaşta olan İ.D.’yi eve aldı. Sabaha karşı eve dönen İsa Arıç, eşi ve sevgilisini yatak odasında yakaladı.

İ.D. Arıç’ı bağırmaması için yanında taşıdığı bıçakla göğsünden 2 kez bıçaklayıp balkondan kaçtı. Sevgilisinin kaçmasını bekleyen Z.K., çığlık atarak yardım istedi ve eşini göğsünden yaralı halde bulduğunu, intihar etmiş olabileceğini söyledi. Arıç’ın ailesi yaralı genci Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Ameliyata alınan İsa Arıç, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Gencin yakınları karısının ifadesine dayanarak çocuklarının intihar etmiş olabileceğini düşündü.

Olayda cinayet şüphesini de değerlendiren polis Z.K.’yı sorguya aldı. Genç kız çapraz sorguda cinayeti itiraf ederek sevgilisinin ismini verdi. Balkondan atladığında ayağını burktuğu belirtilen İ.D. (17) evinde polis tarafından kıskıvrak.

İki sevgili gözaltına alınırken olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

 

5haber.com  |  Adana

Adana’da Silah Şakası Ölümle Sonuçlandı

Adana’da bir silah kazası yaşandı. Yaşanan olayda, yanında taşıdığı silah ile şaka yapmak isteyen 16 yaşındaki A. A., isimli Adanalı, silahı doğrulttuğu 20 yaşındaki Vedat Aydemir’i vurdu. Vurulan Aydemir, hayatını kaybetti.

Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Dağlıoğlu Mahallesi’nde çalıştığı simitçiden önceki gün saat 19.45 sularında çıkan Vedat Aydemir, aynı mahallede bulunan evine doğru gitmek üzere yola çıktı. Vedat Aydemir, yolda arkadaşı A.A. ile karşılaştı. Yanında taşıdığı ruhsatsız tabancayı Vedat Aydemir’e doğrultan A.A. iddiaya göre, “Vurayım mı seni?” diyerek şaka yaptı. Namlunun ucundaki Aydemir arkadaşına  “Vuramazsın” diye ona karşılık verdi.. Bir anda tetiğe basıp tabancayı ateşleyen  A.A., arkadaşı Aydemir’i vurdu.

Karnına isabet eden kurşun ile ağır yaralanan 20 yaşındaki Vedat Aydemir, önce yakında bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahale ardından ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Vedat Aydemir, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamazken, A.A. polise giderek teslim oldu. Sağlık kontrolü için adli tıp birimine getirilen A.A., kendisini görüntüleyen gazetecilere “Pişmanım. Bilmeyerek oldu” dedi. A.A., gazetecilerin “Silahı nereden buldun?” sorusuna, “Silah benim. Ben silahların içinde büyüdüm”cevabı ile karşılık verdi.

Gözaltına alınan şüpheli, sağlık kontrolü ardından sorgusu alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Adana
DHA

Adana’da Yengesini Bıçaklayarak Öldüren Zanlı Cezaevine Gülerek Gitti

Adana’da 2003 senesinde meydana gelen olayda 39 yaşındaki Yasin Çayırcı, 69 yaşındaki yengesi İffet Dalgın’ı bıçaklayarak öldürdü. Yengesini bıçaklayarak öldüren 39 yaşındaki Çayırcı hakkında ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası verildi. Ağırlaştırılmış müebbet alan 39 yaşındaki Yasin Çayırcı, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu ile yakalandı. Yengesini öldüren Çayırcı’nın, cezaevine giderken gülmesi ise objektiflere yansıdı.

Adana’nın Merkez İlçesi olan Seyhan’da bulunan İstiklal Mahallesi’nde oturmakta olan 69 yaşındaki İffet Dalgın, eve giren Yasin Çayırcı ile asker arkadaşı 35 yaşındaki Eser Gayir tarafından 2003 yılında bıçaklanarak öldürülmüştü. Dayısının eşi olan yengesi İffet Dalgın’ın altınlarını gasp eden 2 zanlı kısa süre içinde yakalandı. Yargılama sırasında Yasin Çayırcı tahliye edildi. Mahkeme heyeti, Çayırcı ile Gayir’i ‘bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, silahla yağma’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 10’ar yıl hapis cezasına çarptırdı. Karar 2009’da kesinleşti.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nün Aranan Şahıslar Bürosu ekipleri, aranan Yasin Çayırcı’nın merkez Seyhan İlçesi İstiklal Mahallesi’nde bir evde saklandığı ihbarını aldı. Alınan bilgi sonrasında eve operasyon düzenleyen polis ekipleri, Yasin Çayırcı’yı gözaltına aldı. İnfaz Savcılığı’na getirilen Çayırcı’nın gülmesi dikkat çekti. Yasin Çayırcı, adliyedeki işlemlerin ardından cezaevine teslim edildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, Adana haberlerinden, yerel haberlerden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Adana haberleri için tıklayın

5haber.com  |  Adana
DHA

Adana’da Vahşet! Amcasının Eşini ve Arkadaşını Tüfekle Öldürdü

Önceki gece meydana gelen iki kadın cinayeti ile ilgili bir şüpheli ve 5 akrabası gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri Senem Barık ile arkadaşı Zeliha Sevgilbaş’ın dün gece öldürdüğü şüphesiyle gözaltında.

Adana’nın merkez Yüreğir İlçesinde bulunan Cumhuriyet Mahallesinde uyuşturucu madde ticareti yapma suçlaması ile cezaevinde bulunan Arap Barık’ın yeğeni, eşi Sene Barık ve arkadaşı Zeliha Sevgilibaş’ı önceki gün gece saat 21.30 sularında kırmızı renkli bir otomobile bindirdikten sonra kaçırdı. Doğan Barık, iki kadını Başak Mahallesi’nde götürdüğü boş bir arazide av tüfeğiyle öldürdü. Barık, kısa süre sonra polis tarafından yakalanırken çifte cinayeti işlediğini itiraf etti. Barık’ın ifadesi doğrultusunda babası Ayhan Barık, dedesi Hikmet Barık, 17 yaşındaki kardeşi ile 2 amcası da gözaltına alındı.

Sağlık kontrolü için adli tıp birimine getirilen katil zanlısı, gazetecilerin sorusunu yanıtsız bırakırken, baba Ayhan Barık ise cinayeti oğlunun namus için işlediğini ve olayla ilgisinin olmadığını belirtti. 6 şüpheli sağlık kontrolü ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Barık’ın polise verdiği ifadede yengesi ve arkadaşını fuhuş yaptıkları için öldürdüğünü söylediği öne sürüldü.

İnceleme Sonuçları

Cinayet Bürosu ve Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri, öldürülen 32 yaşındaki Senem Barık ile 20 yaşındaki Zeliha Sevgilibaş’ın, 6 aydan bu yana oturduğu Cumhuriyet Mahallesi’ndeki  evlerinde inceleme yaptı. Ailelerinden uzakta kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışan Senem Barık ile Zeliha Sevgilibaş’ı, olaydan 6 saat önce iki otomobille gelenlerin zorla götürdüğünü anlatan komşuları, “Eve gelip kapıyı zorlayarak içeriye girdiler. Ellerinde bıçak vardı, kadınları saçlarından sürükleyerek arabalara doğru götürdüler. Komşular müdahale etmek isteyince, bıçakla tehdit edip, ‘Bu namus meselesi, sadece korkutup bırakacağız, siz karışmayın’ diye tehdit ettiler” diye bilgi verdi.

Aileden 6 kişiyi gözaltına alan polis, zanlıların olayda kullandıkları 2 otomobili de incelemek için Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesine çektirdi. Birbirleri ile akraba olan Senem Barık ile Zeliha Sevgilibaş’ın, aile meclisi kararıyla öldürüldükleri ihtimali üzerinde duran polis, olay ile ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

5haber.com  |  Adana
DHA

Adana’da Yasak Aşk Cinayeti: Eniştesini öldürmeye gitti kendini vurdu

Adana’nın merkez Seyhan İlçesinde yaşanan olayda, 28 yaşındaki Ö.T., Gülbahçesi Mahallesinde oturmakta olan 2 çocuk babası S.D. ile duygusal bir ilişki yaşamaya başladı.

Duygusal ilişki yaşadıkları öğrenilen ikilide S.D. isimli kişi, Ö.T.’ye karımı boşayacağım ve seni alacağım dedi. Ancak S.D. sözünü tutmayınca olanlar oldu. S.D.’nin sözünü tutmaması sonucu Ö.T. ondan ayrıldı ve durumu kadının ailesi öğrendi.

Evli olmasına rağmen kadın ile ilişki yaşayan S.D., olayların duyulması üzerine Ö.T.’yi kuma olarak teyzesinin kocası ile evlendirmeyi kabul etti.  Kararın alınması sonucu, aile arasında 8 ay önce nişan yapıldı, düğün için de bir ay sonrasına gün kesildi. Aradan geçen zamana rağmen “Maddi imkanlarım yetersiz, param yok” ifadelerini kullanan S.D., Özlem Tarhan ile olan nişanı bozdu.

Nisanın bozulması sonucu sinirlenen kızın kardeşleri, evlerindeki pompalı tüfeği alarak S.D.’nin evine gitti ve onu ölümle tehdit etti. Havaya ateş açan ki kardeş, S.D’yi evinden çıkararak karanlığa doğru sürüklemeye başladı.Silah seslerini duyan ailenin yakınları, kavgayı ayırmak isterken arbede çıktı. Arbede çıkası sonucu pomalı tüfek ateş aldı ve ateş alan tüfekten çıkan saşmalar Sadullah Tarhan’a isabet etti.

Saçmaların isabet ettiği Sadullah Tarhan, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak Sadullah Tarhan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Olay ile ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, Hamdullah Tarhan’ı gözaltına aldı ve ifadesini almak üzere emniyete götürdü.

5haber.com  |  Adana

Adana’da 5 Kişinin Katledilmesinin Nedeni Ortaya Çıktı: Meğerse..

Adana’nın Kozan İlçesi’nde önceki gece gerçekleşen ve 1’i çocuk olmak üzere 5 kişinin öldüğü katliama, para anlaşmazlığı tartışmasında atılan iki tokadın neden olduğu ileri sürüldü. Alacak- borç tartışmasında ölenlerden 38 yaşındaki Mehmet Doğan’ın tokatladığı 40 yaşındaki İbrahim A. katliamın faili olarak gözaltına alınırken, emniyetteki sorgusunda susma hakkını kullandı.

Kozan’ın Çokak Mahallesi’nin 600 metre uzaklıktaki çiftlik evinde dün saat 20.30’da 5 kişinin tüfekle katledildiği olayın esrarı aydınlanmaya başladı. Besicilik ve çiftçilik yapan Mehmet Doğan ve resmi nikahsız eşi Ayşe Ayrancı, ağabeyi 46 yaşındaki Hüseyin Doğan ve resmi nikahsız 43 resmi nikahsız eşi Fatma Yavuz ile oğulları 8 yaşındaki Hakkı Doğan evde av tüfeğiyle öldürüldü. Katliam sırasında evde olan Fatma Yavuz’un ilk eşinden olan oğlu 20 yaşındaki Görkem Temizkan son anda kaçmayı başardı.

Katliamdan kurtulan Gökhan Temizkan’ın köylülere durumu anlatıp jandarmayı araması üzerine gelen güvenlik güçleri çiftlik evinde 5 kişinin cesediyle karşılaştı. Jandarmaya ifade veren Gökhan Temizkan, katliamı ölenlerden Mehmet Doğan’ın arkadaşı İbrahim A.’nın yaptığını söyledi. Yapılan incelemenin ardından cesetler, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na götürülürken, İbrahim A. da Kozan Organize Sanayi’de olayda kullandığı 1 av tüfeği ve 2 tabancayla yakalandı. Emniyette sorguya alınan İbrahim A.’nın susma hakkını kullanıp ifade vermediği belirtildi.

Tüfekle Geldiğini Görünce Kaçtım

Kozan Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Gökhan Temizkan, Mehmet Doğan’ın evinde oldukları sırada otomobille gelen İbrahim A.’yı gördüğünü belirterek, “İbrahim’in tüfekle inip eve doğru geldiğini görünce, kötü bir şey olacağını düşünüp mutfak kapısından kaçtım. Silah seslerini duyunca durumu köylülere ve jandarmaya bildirdim” dedi.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan ilk araştırmada 5 kişinin can verdiği katliama, ölenlerden Mehmet Doğan ile arkadaşı olan katliam şüphelisi İbrahim A. arasındaki alacak- borç anlaşmazlığı neden oldu. İddiaya göre gündüz tarlada çalışırlarken aralarında çıkan tartışma kavgaya dönüşünce Mehmet Doğan, İbrahim A.’ya 2 tokat attı. Çalışmayı bırakıp tarladan ayrılan İbrahim A.’nın intikam için akşam tüfekle Mehmet Doğan’ın evine giderek katliam yaptığı iddia edildi.

Otopsilerin tamamlanmasının ardından 5 kişinin cenazeleri bugün yakınlarına teslim edildi. Gözyaşları arasında alınan cenazeler defin için Kozan’a götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

5haber.com  |  Adana
DHA