Etiket arşivi: akdeniz deprem

Akdeniz ve Çanakkale’de art arda korkutan depremler

Önceki günden bu yana Türkiye, dört bir yanında meydana gelen depremlerle sallandı. Önceki gün saatler 14.05’ı gösterdiğinde Erzincan’da meydana gelen 4.2’lik deprem sonrasında birçok yerde daha deprem oldu. Işıkpınar’daki depremin ardından Akdeniz açıklarında art arda 4.3 ile 3.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Erzincan’da 4.2’lik Deprem

Saatler 14.05’i gösterdiğinde Erzincan’ın Işıkpınar bölgesi merkez üssü olmak üzere deprem oldu. 4.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem bölgede hissedildi ve kısa süreli paniğe neden oldu.

Akdeniz’de Art Arda Depremler

Akdeniz açıklarında 14.06 ve 14.11 saatlerinde 4.3 ve 3.5’lik olmak üzere art arda iki deprem meydana geldi. Deprem sahil açıklarında az da olsa hissedildi. Öte yandan Akdeniz açıklarında gece 01.18’de 3.8 büyüklüğünde bir deprem daha geldi.

Çanakkale Yine Beşik Gibi

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde yine depremler durmuyor. Önceki günden bu yana onlarca düşük şiddetli sarsıntılarla sallanan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi ile Biga İlçesi, şiddeti 3 ile 4 arasında değişen 4 deprem ile sallandı.

Depremlerin art arda gelmesi, bölgede paniği sürdürürken, halk tedirgin bir şekilde hayatına devam ediyor.

5haber.com  | Ankara

Seydikemer Açıklarında 4.7 Büyüklüğünde Deprem Oldu | Son Depremler

Son dakika deprem haberi Akdeniz’den geldi. Akdeniz’de merkez üssü Muğla’nın Seydikemer İlçesi açıkları olan ve Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde ölçülen deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, bugün saat 23.51’de, Akdeniz’de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nin 59.92 kilometre açıkları olan deprem, 9.8 kilometre derinlikte oldu.

Depremlerin Şiddetleri ve Etkileri

1 ile 4 arası: Sallantılar zor hissedilir, binalar ve eşyalar zarar görmez.

Şiddet 5 ise pencere camları ve mutfak eşyaları zarar görür.

Deprem Şiddeti 6 ise: Bu şiddet aralığında meydana gelen depremler, herkes tarafından hissedilir. Sıvalarda çatlaklar meydana gelir ve ağır eşyalar yerinden oynar.

7-8 arası şiddette: Bu şiddette bir depremde ayakta durmak oldukça zorlaşır ve eşyaların büyük bir kısmı hasar görür. Taş ve Kerpiç gibi zayıf maddeler ile yapılmış yapılarda hasar meydana geldi.

89 arası şiddette: Şiddeti sekiz ve üstü olan depremlerde ayakta duran kimse olmaz, araba kullanmak zorlaşır  ve binaların çoğunda büyük hasarlar meydana gelir.

5haber.com  | Muğla

Son Dakika | Akdeniz’de Orta Büyüklükte Deprem Oldu

Alınan son dakika bilgilerine göre Akdeniz açıklarında 4.9 büyüklüğünde bir deprem oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem araştırma enstitüsü tarafından  yapılan son dakika açıklamasına göre Akdeniz açıklarında Girit adası yakınlarında meydana gelen deprem yerin 21.7 km altında gerçekleşti. Akdeniz kıyılarında ve Girit adası kıyılarında düşük şiddette hissedilen deprem bölgede kısa süreli paniğe neden oldu.

Son  Bu dakika haberlerinden gündem haberlerinden,  deprem haberlerinden, yerel haberlerden Türkiye verilerinden sıcak gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.