Etiket arşivi: ALES giriş yerleri

ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması: e-ALES Deneme Sınavı Giriş Belgeleri Açıklandı

ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasında Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı giriş belgeleri açıklandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2017 e-ALES Deneme Sınavı (e-ALES Deneme 2017/1): Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

28 Ocak 2017 tarihinde saat 14:30’da uygulanacak olan e-ALES Deneme Sınavına (e-ALES Deneme 2017/1) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

DİKKAT! Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, işlem kâğıdı ve peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyecek sınava binasına alınmayacaktır.

Sınav binasına en geç saat 14:15’e kadar giriş yapınız. Bu süreden sonra sınav binasına giriş yapılamayacaktır.

Adaylara saygıyla duyurulur.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden, ÖSYM haberlerinden, kamu haberlerinden, memur alım haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

ÖSYM’den Son Dakika Duyurusu: ALES Sınava Giriş Belgeleri Yayımlandı

Son Dakika: Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) giriş yerleri açıklandı. 

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruya göre 18 Aralık 2016 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2016-ALES Sonbahar Dönemi) başvuruda bulunan adayların, sınava girecekleri yerlere ilişkin atanma işlemi tamamlanmış, adayların sınava girecekleri yer  bilgisini  gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresi üzerinden erişime açılmıştır.

Sınav haberlerinden, gündem haberlerinden, ÖSYM duyurularından, ALES haberlerinden, eğitim haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara