Etiket: almanya

 • Dark Yeni Sezon Fragmanı Yayınlandı Mı ?

  Netflix Dark dizisinin yeni sezon başlama tarihini duyurdu.

 • Erken Yaşta Yabancı Dile Önem Verelim

  Yabancı dil dünya genelinde insanlar için çok önemli bir ayırt edici faktördür. Yabancı dil eğitiminin önemi tüm dünyada 1.Dünya Savaşından sonra başlamıştır. Dünya’daki bazı ülkeler Yabancı Dil eğitimine ayrı bir önem vermektedirler. Örneğin Fransa’da erken yaşta yabancı dil eğitimi ilk olarak 1970 yıllarında başlamıştır. Çeşitli nedenlerden dolayı bir dönem ara verilmiş olsa da 1980 yılından […]

 • Merkel Geliyor

  Almanya Şansölyesi Angela Merkel çalışma ziyareti için yarın Türkiye’ye gelecek. Merkel ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde Almanya ve Türkiye arasında ikili ilişkiler söz konusu olacak. Ayrıca Erdoğan ve Merkel’in gündeminde iki ülke arasındaki iş birliğinin daha da geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımların konuşulacağı görüşmede, Almanya’nın temmuz ayı itibarıyla başlayacak Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanlığı çerçevesinde, Türkiye-AB ilişkileri, […]

 • FİLENİN SULTANLARI OLİMPİYATLARDA

  2020 CEV Tokyo olimpiyatları elemelerinde Türkiye bayan voleybol takımı Almanya voleybol takımını 3-0 yenerek 2020 Tokyo olimpiyatlarına katılmayı garantiledi.Setlerde Almanya’ya karşı 25-17, 25-19 ve 25-22’lik  üstünlük sağlayarak olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Almanya’ya Sert Yanıt

  Katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemlerde Almanya ile yaşanan sıkıntılara sert ttepki gösterdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları.

 • Almanya’da Ölü Sayısı Artıyor-Ülke Genelinde 1 Günlük Yas İlan Edildi

  Almanya’da gerçekleşen TIR saldırısı sonrasında ölenlerin sayısı artıyor. Yapılan son açıklamalara göre ölü sayısının 12′ ye çıktığı belirtildi. İşte detaylar.

 • Avusturya’nın Silah Ambargosundan Sonra Almanya’dan da Ambargo İddiaları Geldi

  Alman basınında, ünlü silah üretim şirketlerinden olan Heckler& Koch’ un Türkiye’ye silah ambargosu koyabileceği iddia edildi.