Etiket arşivi: amirlik sınavı

PAEM 3. dönem 1000 komiser yardımcısı alımı spor mülakatı tarihi belli oldu 2017

22 Nisan günü Türkiye genelinde 10 merkezde gerçekleştirilen PAEM ilk derece amirlik sınavına 20 bine yakın polis memuru başvuru yapmıştı.

Lisans mezunu polis memurlarının komiser yardımcısı olma adına girdiği yazılı sınav sonucu önceki gün Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edildi. Sonucun açıklanmasının ardından yazılı sınavda başarılı olan adaylar için fiziki yeterlilik testi ve sözlü sınav aşaması geldi.

50’si kadın, 950’si erkek olmak üzere toplamda 1000 komiser yardımcısı alımı için yapılan yazılı sınav sonucunda başarılı olan adaylar, önümüzdeki günlerde fiziki yeterlilik sınavına girecekler.

Fiziki yeterlilik sınavı için Polis Akademisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yazılı sınav sonucuna göre; belirlenen başarı puanını aşmak koşuluyla, en yüksek puandan başlamak üzere bu gruba ayrılan PAEM öğrenci kontenjan sayısının on katı kadar aday başarılı sayılır. Fiziki Yeterlilik ve Mülakat/ Sözlü Sınav tarihleri ve aday sınav giriş belgeleri ileri tarihte Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinde (www.pa.edu.tr.) yayınlanacaktır.”

Pozisyonlarda açık bulunduğu için fiziki yeterlilik sınavı ve sözlü sınav sürecinin uzatılmaması ve kısa süre içinde yapılması bekleniyor.

FYT Sınav Tarihi Belli Oldu

Emniyet kaynaklarından aldığımız bilgilere göre fiziki yeterlilik sınavları 20 Mayıs Cumartesi günü yapılmaya başlanacak.

Puan Yüzdeleri Değişti

Geçtiğimiz ay Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararname ile 3 aşamadan oluşan PAEM sınavlarında sınavların başarı puanına yüzdesinde bazı değişiklikler yapıldı. Yapılan değişikliklerde yazılı ve fiziki yeterlilik sınavları başarı puanına yüzde 25’er, sözlü sınav ise yüzde 50 etki edecek.

PAEM sınavlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

PAEM İlk Derece Amirlik Aday Seçme Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

Polis Akademisi resmi internet sitesinde PAEM 2016 yılı İkinci Dönem İlk Derece Amirlik Aday Seçme Sınavı Giriş Belgeleri yayımlandı.

Polis Akademisi tarafından yayımlanan duyuruda şu açıklamalara yer verildi:

“22 Kasım-02 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak olan Fiziki Yeterlilik ve Mülakat/Sözlü Sınava çağrılacak adayların ait Sınav Giriş Belgeleri yayınlanmıştır. Sınav giriş belgelerini TC Kimlik Numarası ve E-Devlet şifrenizi girerek görüntüleyebilirsiniz.”

Fiziki yeterlilik sınavına girecek olan adaylar, E-Devlet sistemi üzerinden şifreleri ve kimlik numaraları ile giriş yaparak giriş belgelerini temin edebilecektir.

PAEM’e Kimler Başvurabilir?

Polis Amirleri Eğitim Merkezlerinde İlk derce amir olarak eğitilmek için alınacak kişilerde, En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması, Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olması, Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibari ile kırkbeş yaşından gün almamış olması, Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmaksı Son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olması, Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmaması şartları aranmaktadır.

İlgili ilan için polis akademisi resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gündem haberlerinden, polis haberlerinden gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara