Etiket arşivi: AÖF

AÖF 18-19 Ocak final sınavı sonuçları erken açıklanacak

AÖF final sınav sonuçları erken açıklanacak.

Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve AÖF Dekan Vekili Prof. Dr. Selim Başar’dan AÖF sınav sonuçları için dikkat çeken sözler geldi. Başar yaptığı konuşmada AÖF’ye kayıtlı 1 milyon 52 bin öğrenci olduğunu söyledi.

Açık Kütüphane’de 44 bin 304 materyalin yer aldığı bilgisini vererek sözlerini sürdüren Başar şunları söyledi:

“Bu materyallerin indirilme sayısı ise 2019 yılı sonu itibarıyla 33 binin üzerinde. Bu önemli bir rakam. Amacımız, mümkün olduğu kadar çok kişinin bilgiden yararlanması ve bilginin yayılmasıdır. Açık Kütüphane de bizim için statik değil, dinamik bir yapı. Sürekli takibini ve yenilemelerini yapıyoruz.”

Final sınav sonuçları erken açıklanacak

Başar sözlerinin devamında AÖF sınav sonuçları hakkında bilgi verdi. Vize sonuçlarının 5 günde açıklandığını ve bunun rekor olduğunu belirten Başar, final sınav sonucunun da erken açıklanacağını söyleyerek şunları söyledi:

“Açıköğretim Sistemi’ndeki ders düzenlemeleri ve Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezindeki yazılımcı personelin hazırladığı yazılımlar bir araya gelince daha güzel ve hızlı bir sonuç ortaya çıktı. Bununla ilgili emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu, üniversitemiz için bir gururdur. Final sınav sonuçlarını da yine bu şekilde erken açıklayacağız. Öğrencilerimiz sınav sonuçlarını yine erken bekleyebilirler.”

AÖF Güz Dönemi Ara (Vize) Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı Mı?

Binlerce örenci, 26-27 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan Açıköğretim Fakütesi (AÖF) sınavlarının giriş belgelerinin yayımlanması hakkında Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacak olan duyurunun açıklanmasını bekliyor.

Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden, sınav takviminin yayımlanmasının ardından binlerce AÖF öğrencisi, önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan AÖF Güz Dönemi sınavlarının giriş belgelerinin açıklanmasını beklemeye başladı.

Anadolu Üniversitesi kapsamında yapılan ve her dönem girecekleri güz sınavlarından ara dönem sınavı 26-27 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Ara sınav tarihlerinin yaklaşması ile birlikte sınav giriş yerlerinin açıklanmasını isteyen öğrenciler için beklenen açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Açıköğretim Fakültesi Sonbahar (Güz) Dönemi Sınav Takvimi

Anadolu Üniversitesi tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan Açıköğretim Fakültesi sınav takvimine göre bu dönem ve önümüzdeki dönem gerçekleşecek olan sınavların tarihleri şu şekilde açıklandı:

# Güz Dönemi Ara Sınav Tarihleri: 26 – 27 Kasım 2016
# Güz Dönemi Dönem Sonu Sınav Tarihleri:  14 – 15 Ocak 2017
# Bahar Dönemi Ara Sınav Tarihleri:  15 – 16 Nisan 2017
# Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınav Tarihleri: 27 – 28 Mayıs 2017
# 2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınav Tarihleri: 15 Temmuz 2017

AÖF Sınav Sonuçları Sınavdan Kaç Gün Sonra Açıklanır?

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan sınavların sonuçları; Anadolu ,Üniversitesi Aöıköğretim Fakültesi öğrenci otomasyonu sistemi üzerinden, sınavdan sonraki 20 gün içerisinde adaylara duyurulur.

Mazeret Sınavı

AÖF tarafından yayımlanan sınav giriş belgelerinde yer alan sınav yerinde, belirtilen saatlerde hazır bulunmayan adaylara ayrıca bir sınav yapılmaz.

AÖF duyurularından, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com ‘u takipte kalın.