Etiket arşivi: aöf sonuçları

AÖF bahar dönemi ara sınav sonuç sorgulama ekranı (Yıl sonu başarı notu nasıl hesaplanır?)

Son dakika açıklaması Anadolu Üniversitesinden geldi. Yapılan son dakika açıklamasında 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşen AÖF sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

Yüz binlerce Açköğretim Fakültesi öğrencisinin büyük bir merak ve heyecanla beklediği AÖF sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruldu. 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşen AÖF sınavına ait sonuçları, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile kolayca öğrenilebilecek.

AÖF SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

AÖF Başarı Notu Nasıl Hesaplanır?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70’tir.

Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.

Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74

5haber.com  | Ankara

AÖF sınavı soru ve cevapları E-Kampüs’te (AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?)

Milyonlarca öğrencinin üniversiteyi dışarıdan bitirmek için girdikleri AÖF sınavları, 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

Açıköğretim Fakültesinde okudukları bölüm için bahar dönemine ait vize sınavlarına giren milyonlarca AÖF öğrencisi için sınav heyecanı sona erdi. Sınavların sona ermesi ile birlikte sınavdan çıkan öğrenciler ve aileleri, internet üzerinde AÖF bahar dönemi vize sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Öte yandan sınav soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını da merak eden öğrenciler için bu cevapları derledik.

Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavı soru ve cevapları sınavın tamamlanmasının ardından bir hafta içinde E-Kampüs üzerinden yayınlanacak. Soru ve cevapların açıklanacağı net tarih belli değil. Sınav sonucundan haberdar olmak için E-Kampüs sitesini sık sık ziyaret edebilirsiniz.

AÖF Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi tarafından 29-30 Nisan tarihlerinde uygulanan AÖF bahar dönemi vize sınavlarına ait sonuçların, Anadolu Üniversitesi tarafından 15 gün içinde açıklanması bekleniyor.

Yüz Yüze Eğitim

Tüm Türkiye’de 13 Mart’ta başlayan yüz yüze dersler, 16 Nisan, 23 Nisan, 1 Mayıs ve 19 Mayıs günleri dışında 28 Mayıs Pazar günü akşamına kadar kesintisiz devam edecek. İşte eğitimin verileceği yerler.

İç Anadolu Bölgesi’nde Eğitim Verilecek Merkezler

Aksaray-Aksaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ankara- Ankara Üniversitesi Cebeci ve Gazi Üniversitesi Beşevler, Eskişehir- Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü, Çankırı- Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Güzel Sanatlar Fakültesi, Karaman- Karaman Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü, Kayseri- Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kırıkkale- Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kırşehir- Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Konya- Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu, Nevşehir- Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Niğde- Ömer Halis Demir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Polatlı- Gazi Üniversitesi Polatlı Fen-Edebiyat Fakültesi, Sivas- Cumhuriyet Üniversitesi, Yozgat- Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü.

Ege Bölgesi’nde Eğitim Verilecek Merkezler

İzmir- Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Manisa- Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Aydın- Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Uşak- Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Muğla- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Fethiye- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fethiye Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu, Denizli- Pamukkale Üniversitesi İktisat Fakültesi, Afyonkarahisar- Afyon Kocatepe Üniversitesi, Kütahya- Dumlupınar Üniversitesi.

Marmara Bölgesi’nde Eğitim Verilecek Merkezler

Edirne- Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Kırklareli- Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Çorlu- Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Meslek Yüksekokulu, Çanakkale- Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi sosyal Bilimler Enstitüsü, Kocaeli- Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yalova- Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Sakarya- Sakarya Üniversitesi Kampüs, Bilecik- Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İnegöl- Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi, Bandırma- On Yedi Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.

Akdeniz Bölgesi’nde Eğitim Verilecek Merkezler

Adana- Çukurova Üniversitesi- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Antalya- Akdeniz Üniversitesi, Alanya- Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşlet Fakültesi, Burdur- Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Hatay- Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İskenderun- İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Isparta- Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mersin- Mersin Üniversitesi Yenişehir Kampüsü, Osmaniye- Korkut Ata Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kahramanmaraş- Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Elbistan- Sütçü İmam Üniversitesi Elbistan Meslek Yüksekokulu.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Eğitim Verilecek Merkezler

Gaziantep- Gaziantep Üniversitesi- İlahiyat Fakültesi, Diyarbakır- Dicle Üniversitesi- Ceylan Enstitüler Binası, Şanlıurfa- Harran Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Batman- Batman Üniversitesi Merkez Meslek Yüksekokulu Ek Bina, Adıyaman- Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siirt- Siirt Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Mardin- Artuklu Üniversitesi Rektörlük Binası, Kilis- Kilis 7 Aralık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Şırnak- Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Eğitim Verilecek Merkezler

Ağrı- Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Ardahan- Ardahan Üniversitesi Kampüsü, Bitlis- Bitlis Eren Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Bingöl- Bingöl Üniversitesi Kampüsü, Elazığ- Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Erzincan- Erzincan Üniversitesi Sanat Galerisi Binası, Erzurum- Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hakkâri- Hakkâri Üniversitesi Fakülte Derslikleri, Iğdır- Iğdır Üniversitesi Merkez Derslik Binası, Kars- Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Malatya- İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Muş- Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tunceli- Munzur Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Van- Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Giriş Katı.

Karadeniz Bölgesi’nde Eğitim Verilecek Merkezler

Amasya- Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Artvin- Artvin Çoruh Üniversitesi Kampüs, Bayburt- Bayburt Üniversitesi Kampüs, Bolu- Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çorum- Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Yüksekokulu, Düzce- Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Giresun- Giresun Üniversitesi Kampüs, Gümüşhane- Gümüşhane Üniversitesi Gümüşhane Meslek Yüksekokulu, Samsun- Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksekokulu, Sinop- Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Rize- Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Binası, Trabzon- Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü, Tokat- Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Zonguldak- Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Karabük- Karabük Üniversitesi TÖMER, Bartın- Bartın Üniversitesi Yahya Kemal Beyatlı Dersliği, Kastamonu- Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Ordu- Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu.

5haber.com  |  Ankara

AÖF Sınavları Tamamlandı-Peki AÖF Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? AÖF Sonuç Açıklama Takvimi

Binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi için bugün sınav heyecanı bugün sona erdi. Sınavların tamamlanması üzerine öğrencilerin internet üzerinde en çok aradığı kelimelerden biri de AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı oldu. İşte Anadolu Üniversitesi tarafından daha önceden yayımlanan sınav takvimine göre AÖF final sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih.

Vize sınavları 26-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen AÖF sınavlarının final sınavları ise 14-15 Ocak tarihlerinde yapıldı. Vize sınav sonuçları sınavın tamamlanmasının ardından kısa bir süre geçmişken Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. AÖF vize sınavlarının tamamlanmasının ardından binlerce AÖF öğrencisi, final sınavlarına hazırlanmaya başladı. AÖF Güz dönemi final sınavları ise 14-15 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti.

Derslerinin hepsini vererek dönem atlama veya mezun olmak isteyen birçok AÖF öğrencisinin sabırsızlıkla beklediği AÖF final sınavları başladı. Dönem sonu notuna yüzde 60 lık bir katkı sağlayan final sınavlarına hazırlanan öğrenciler, bugün ve yarın olmak üzere 4 oturumda gerçekleşecek olan final sınavlarına girecek.

AÖF Final Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Daha önce Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlanan sınav takvimine göre 14-15 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan AÖF güz dönemi final sınavlarına ait sonuçlar, 30 Ocak günü adaylara duyurulacak.

 

Son dakika haberlerinden, AÖF haberlerinden, AÖF sınav sonuçlarından, gündem haberlerinden, politika haberlerinden, eğitim haberlerinden, kamu haberlerinden, memur alım haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Anadolu Üniversitesi AÖF Bahar Dönemi Ara Sınav Sonuçları Açıklandı

Son dakika beklenen açıklama geldi ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bahar dönemi Ara sınav sonuçları açıklandı.

Sınav sonucunuzu Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi ara sınav sonuçları için TIKLAYIN

AÖF Bahar dönemi ara sınav notunuzu, yukarıda verilen bağlantı üzerinden T.C. kimlik numaranızı girerek öğrenebilirsiniz.

Final Sınavları Ne Zaman?

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen AÖF ara sınavlarının tamamlanmasının ardından binlerce aday, final sınavlarının tarihlerini araştırmaya başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Final sınavları 14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak.

Öğrenciler Getirilen Yeni Sisteme Tepkili

AÖF sınavlarına getirilen 4 yanlış bir doğruyu götürme sistemine tepkili olan öğrenciler, bu sisteme tepki gösterdi. Sınavdan sonra ve sınav sonuçlarına göre aldıkları notlara bakan öğrenciler, getirilen sistemin bir an önce kaldırılmasından yana.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, eğitim haberlerinden, sınav haberlerinden, aöf haberlerinden, meb haberlerinden, ösym haberlerinden, kamu haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

AÖF Ara Sınav (Vize) Yorumları (Yeni Sistem Nasıldı , Sınav Kolay Mıydı?) Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanaca?

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen ve yılın iki döneminde ikişer kere gerçekleşen sınavlardan Güz dönemi ara sınavları 26-27 Kasım tarihlerinde gerçekleşti.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencisi binlerce kişi, dün ve bugün girdikleri sınavlarda, başarılı olmak için ter döktü. 2016-2017 eğitim-öğretim döneminin ilk sınavı olan AÖF ara sınavının tamamlanmasının ardından binlerce aday, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını beklemeye başladı. Peki Anadolu Üniversitesi AÖF ilk dönem ara sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Sınav sonuçlarına nereden bakabilirim?

Öğrencilerin Sistem Tepkisi

Anadolu Üniversitesi tarafından yeni getirilen sistemde sınavlarda 4 yanlışın bir doğruyu götüreceği ve geriye kalan netler üzerinden sınav puanlarının hesaplanacağı belirtildi. Bu sistem üzerinden ilk kez sınava giren binlerce AÖF öğrencisi, sınavın çıkışından sonra bu sistemi beğenmedikleri ve istemediklerini belirtti. Bu sistemde zorlandıklarını belirten öğrenciler, sistemin kaldırılmasını istedi.

Final Sınavları Ne Zaman?

AÖF ara sınavlarının tamamlanmasının ardından binlerce aday, dönemin son sınavları olan final sınavlarının tarihlerini araştırmaya başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan AÖF Final sınavları 14-15 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

AÖF Ara Sınav (Vize) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlanan sınav takviminde, sonuçların açıklanacağı tarihe yönelik bir açıklama yapılmazken, sınavın sonuçlarının kısa bir sürede açıklanması bekleniyor. Final sınavlarının Ocak ayında yapılması nedeniyle ara sınav sonuçlarının Aralık ayının ortalarına doğru açıklanması bekleniyor.

Sınav Yorumları

AÖF ara sınavından çıkan binlerce aday, sınavın zor olduğunu ve soruların çok zaman aldığını belirtirken, yeni getirilen sistemde de zorlandıklarını belirtti. Sizde bu konu hakkındaki görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden yazabilir, diğer adaylala bu konuyu tartışabilirsiniz.

5Haber.com  | Ankara