Etiket arşivi: asdep personel alımı

Spor Bakanlığına ve Üniversitelere 13 Bin Memur Alınacak (Akademik, Sağlık, ASDEP, Memur)

Kilis Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında, gün içerisinde partisinin Adıyaman ve Kilis kongrelerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, kamuya memur alımına değindi ve sayıları verdi.

Bütçe görüşmelerinin sona erdiğini söyleyen Başbakan, memur alımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ayrıca 2018 bütçesi malum cuma günü Meclis Genel Kurulunda kabul edildi ve yeni yıla inşallah yeni bütçemizle girmiş olacağız. 2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli bir şekilde daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi için Sağlık Bakanlığımıza 36 bin sağlık personeli alacağız. Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz ve Adalet Bakanlığında da çeşitli hizmetlerde çalışmak üzere zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin personeli istihdam edeceğiz. Ayrıca köylerimizin eksik imam ihtiyacını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 9 bin 500 kadro vereceğiz, müezzin, imam ve Kur’an öğreticisi olarak buralarda çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı, her geçen yıl her geçen ay yurt sayısını artırıyor Kredi Yurtlar Kurumu… Dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018’de işe başlaması için gerekli izinleri almış durumdayız.

Üniversitelerimizde 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında 2 bin ve üniversite hastanelerinde 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek. Böylece bakanlıklarda, devlet dairelerinde, ‘personel eksikliğinden dolayı işlerin aksaması’ diye bir sorun yaşanmayacak, hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Spor Bakanlığı ve Üniversitelere 13 Bin Memur Alınacak

Başbakan yaptığı açıklamada Üniversitelere akademik ve sağlık ile diğer personel olarak toplam 11 bin personel alımı yapılacağını söylerken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına da 2 bin kişi alınacağını söyledi.

İlanlardan anında haberdar olmak için;

5HABER.COM ANDROİD UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

ASDEP’lere KPSS 60 Puan Şartı ile 198 Memur Personel Alımı Yapıyor

Binlerce işsiz vatandaşın beklediği kamu personeli alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ügn Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın müjdesi sonrasında ASDEP’lerden personel alımı ilanları yayımlanmaya başlamıştı. İşte devam eden ASDEP personel alımı ilanları.

ASDEP Personel Alımlarına Kimler Başvurabilir?

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
# Kamu haklarından mahrum olmamak,
# Erkek adaylar için zorunlu askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da askerliğin tecilli olması,
# Seyahat engelinin bulunmaması,
# Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun olması,
# KPSS’den 50 60 puan ve üstü puan almış olması şartları aranmaktadır.

Devam Eden ASDEP Alımı Başvuruları

Denizli 20 ASDEP Personel Alımı

Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 20 ASDEP görevlisi (Danışma/Yönlendirme) personel alımı başvuruları 24 Mart günü sona erecektir.

Gümüşhane 8 ASDEP Personel Alımı

Gümüşhane Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 8 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 24 Mart günü sona erecektir.

Adıyaman 20 ASDEP Görevlisi Alıyor

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 20 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 22 Mart günü sona erecektir.

Adana 42 ASDEP Görevlisi Alıyor

Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 42 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 22 Mart günü sona erecektir.

Tekirdağ 12 ASDEP Personeli Alıyor

Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 12 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 7 Nisan günü sona erecektir.

Edirne 10 ASDEP Personeli Alıyor

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 10 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 24 Mart günü sona erecektir.

Gaziantep 50 ASDEP Personeli Alıyor

Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 25 kadın 25 erkek olmak üzere 50 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 24 Mart günü sona erecektir.

Kilis 20 ASDEP Personeli Alıyor

Kilis Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 20 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 30 Mart günü sona erecektir.

Eskişehir 16 ASDEP Personeli Alıyor

Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 196 ASDEP görevlisi alımı yapıyor. İlgili alıma başvurular 22 Mart günü sona erecektir.

5haber.com  |  Ankara

Aile Bakanından Personel Alımı Açıklaması: “ASDEP’e Bin 500 Personel Alımı Yapılacak”

Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, “Bin 500 yeni Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) alacağız. KPSS’den 60 puan üzeri almış sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri mezunları, Aile Sosyal Destek Programı için başvurularını yapabilir” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Bursa Valisi İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Sayan şunları söyledi:

“Bursa’da 27 çocuk evi var ama, bu evlerin sayısı yeterli değil. Bir tanesinin açılması için hemen talimat verdik. Artık yurt tipinden ev tipine geçeceğiz. Bu sene içinde, hatta ilk 6 ayda dönüşümleri tamamlamayı hedefliyoruz. Bursa’da 10 çocuk evi açacağız ve bir çocuk evleri sitesi açacağız. Mustafakemalpaşa ilçesinde 36 çocuğun barınacağı bir çocuk evi sitesi açılacak. Yine Mustafakemalpaşa ve Yıldırım ilçelerine birer engelsiz yaşam merkezi kazandıracağız.”

Personel Alımı Açıklaması

ASDEP’E 1500 yeni personel alınacağını belirten Sayan şöyle devam etti:

“KPSS’den 60 puan üzeri almış sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri mezunları, Aile Sosyal Destek Programı için başvurularını yapabilir. Bursa’dan bunun müjdesini vermek istiyorum. Maliye Bakanımızın da desteğiyle bin 500 ASDEP personelinin 2017 içinde istihdamını sağlayacağız. Başvurular internet adresi üzerinden yapılacak. Şartname hazırlandıktan sonra başvuruları alacağız.”