Etiket arşivi: asker

Jandarma ve Sahil Güvenlik’e Astsubay alımı başvuruları başladı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarının Muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı için başvurular başladı.   Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Jandarma ve sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında Eğitim görecek, erkek ve kadın muvazzaf ve sözleşmeli astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının ihtiyacını karşılamak için başvurular 4 Şubat tarihinden itibaren 21 Şubat’a kadar  saat 16.00 ‘a kadar devam edecektir.

Başvurular sadece “https://jandarma.gov.tr/” internet sitesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik  Başkanlığı personel temini sistemi üzerinden e-Devlet vasıtasıyla yapılacak. İnternet ortamı dışında posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Adayların kılavuzda belirtilen Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olması veya mezuniyet tarihi olarak 4 Ağustos 2020’ye kadar mezun olabilecek durumda olmaları gerekiyor.

Lisans veya ön lisans mezunu adayların 27 yaşını, Lisans üstü öğrenimini tamamlamış olanlar ise 32 yaşını bitirmemiş olmak gerekir.

Başvurusu kabul edilenler seçme sınavlarına katılmaya hak kazananlar listesi ile sınavlarla ilgili uygulama esasları sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi “https://jandarma.gov.tr/” adresinden ilan edilecektir.

Daha detaylı bilgiler başvuru formu için aşağıdaki haberimize göz atabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı 3500 Astsubay Alacak

Askerlik yerleri açıklandı: E Devlet’ten askerlik yeri sorgulama-Bedelli

Milli Savunma Bakanlığı askerlik yerlerini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığında bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda 2020 Şubat celp askerlik yerlerinin açıklandığı bildirildi.

MSB resmi duyurusunda şu ifadeler kullanıldı:

“OCAK/ŞUBAT/MART 2020’DE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY/ASTSUBAY, ERLER İLE 2020 YILINDA BEDELLİ ASKERLİK YAPACAK YÜKÜMLÜLERİN SINIFLANDIRMA SONUÇLARI E-DEVLET VE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINDAN ÖĞRENİLEBİLECEKTİR.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI

ASKERALMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ”

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

Fırat Kalkanı Harekatın 2 Türk Askeri Yaralandı

Kilis’in karşı bölgesinde bulunan Suriye topraklarında devam eden Fırat Kalkanı Harekatında, bugün düzenlenen operasyonlarda 2 askerimiz yaralandı. Yaralanan iki askerimiz, helikopter ile Gaziantep’e getirilerek tedavi altına alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kilis’in karşısındaki Suriye topraklarında 89 günden bu yana yürütülen ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nda görevli 2 Türk askeri, akşam saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle yaralandı. Yaralı Türk askerleri ambulanslarla sınır hattına ulaştırıldı ve buradan helikopterle Gaziantep’e getirildi. Burada ambulanslara taşınan yaralı askerler, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan yaralı askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Fırat Kalkanında Son Durum

Genel Kurmay Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında Fırat Kalkanı Harekatı ile ilgili bilgi verildi. İşte yapılan o açıklama:

“Karadağ sektöründe; karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile muhalif unsurların, planlı bölgelerin ele geçirilmesine yönelik ileri harekatı devam etmektedir. Gün içerisindeki çatışmalarda 9 muhalif yaralanmıştır. Muhalif unsurlarca, 214 meskun mahalde yaklaşık 1780 kilometrekarede kontrol sağlanmıştır. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 79 DEAŞ hedefine 311 fırtına, 60 çok namlulu roketatar ve 85 tank atışı, 5 PYD/PKK hedefine 29 fırtına atışı yapılarak, DEAŞ ve PYD/PKK mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta-kontrol tesisleri, silah ve araçları etkisiz hale getirilmiştir. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bzaghah, Al Bab kuzeyi, Kabbasin ve Suflaniyah’da tespit edilen hedeflere hava harekatı icra edilerek, DEAŞ unsurlarının karargah olarak kullandığı 4 bina imha edilmiştir. Koalisyon güçleri tarafından hava harekatı icra edilmemiştir. DEAŞ’ten temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 26 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak imha edilmiş, harekatın başlangıcından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 40 mayın ve 1662 el yapımı patlayıcı kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir.”

5haber.com  | Ankara
DHA