Etiket arşivi: bakanlar değişecek mi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A takımı belli oldu (Kabine değişecek mi?)

Bugün gerçekleşen AK Parti 3. Olağanüstü Genel Kongresinde beklenen açıklama geldi. Yapılan son dakika açıklamasında AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu listesi belli oldu.

Habertürk’ten Çimen Çetin’in yayınladığı dokümana göre AK Parti Genel Başkanlığına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın A takımı şu şekilde:

Binali Yıldırım, Abdülhamit Gül, Ahmet Sorgun, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Bülent Karakuş, Cahit Özkan, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Efkan Ala, Erol Kaya, Ethem Sancak, Fatih Şahin, Fevzi Şanverdi, Hacı Ahmet Özdemir, Hamza Dağ, Harun Karacan, H. Kübra Öztürk, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, E. Emrah Karayel, Jülide Sarıeloğlu, Mahir Ünal, Markar Esayan, Mehmet Emin Yılmaz, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Muş, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Savaş, Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Nurettin Canikli, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Uncuoğlu, Rumeysa Kadak, Süleyman Soylu, Tamer Dağlı, Vedat Demiröz, Yasemin Atasever, Zeki Aygün, Zelkif Kazdal, Zeyid Aslan, Zeynep Alkış

İşte Yeni Listenin Tamamı

Kabine Değişecek mi?

Habertürk kanalının canlı yayınına konuk olan Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, kabine değişikliği için “Gerekirse Bakanlar Kurulu’nda da değişiklik yapılır.” dedi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, sıcak gelişmelerden, politika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Referandum Sonrası Kabine Değişecek mi? Kabinede Kaç Bakan Değişecek?

16 Nisan Pazar günü gerçekleşen anayasa değişikliği referandumundan evet çıkması sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’ye dönmesi bekleniyor. Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısı ile Mayıs ayında AK Parti’ye gelmesi beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olağanüstü kongre ile Parti genel başkanı olması bekleniyor.

Anayasa değişikliği ile partili Cumhurbaşkanı önündeki engeller kalktı. Engellerin kalkması ile birlikte AK Parti’nin genel başkanı olması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinede de değişiklikler yapması bekleniyor. Yapılması planlanan kabine değişikliğinde ilk olarak küçük değişiklikler yapılması planlanıyor. Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi, kabine değişikliği ile ilgili AK Parti kulislerinden bazı bilgiler aldı.

Abdulkadir Selvi, bugün kaleme aldığı yazısında, “Cumhurbaşkanı Erdoğan küçük çaplı değişiklikleri tercih etti ama AK Parti kulislerine göre bu kez kabinede geniş çaplı bir revizyon olacak. Kürt oylarındaki artışın kabinede karşılık bulması bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Abdulkadir Selvi, yaklaşan yerel seçimlerde, hayır oyu çıkan İstanbul ile Ankara’da Melih Gökçek ile Kadir Topbaş’ın oylarına etkisinin görüleceğini iddia etti.

Son dakika haberleri ve daha fazlası 5haber’de.