Etiket arşivi: bedelli

Askerlik yerleri açıklandı: E Devlet’ten askerlik yeri sorgulama-Bedelli

Milli Savunma Bakanlığı askerlik yerlerini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığında bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda 2020 Şubat celp askerlik yerlerinin açıklandığı bildirildi.

MSB resmi duyurusunda şu ifadeler kullanıldı:

“OCAK/ŞUBAT/MART 2020’DE SİLAHALTINA ALINACAK YEDEK SUBAY/ASTSUBAY, ERLER İLE 2020 YILINDA BEDELLİ ASKERLİK YAPACAK YÜKÜMLÜLERİN SINIFLANDIRMA SONUÇLARI E-DEVLET VE ASKERLİK ŞUBESİ BAŞKANLIKLARINDAN ÖĞRENİLEBİLECEKTİR.

MİLLÎ SAVUNMA BAKANLIĞI

ASKERALMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ”

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

2020 BEDELLİ ASKERLİK VE DÖVİZLE ASKERLİK ÜCRETİ BELLİ OLDU

Bedelli askerlik 2020 ücreti ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Bedelli askerlik ücreti 30 Haziran 2020 saat 18.00′ e kadar 35 bin 54 lira 64 kuruş olarak belirlendi. 2019 Yılında bu ücret 33 bin 230 liraydı. 1 Temmuz – 31 Aralık 2020 arasında ödenecek bedel ayrıca duyuru yayınlanacağı söylendi.

Bedel ödemeleri Ziraat bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve PTT şubelerine yapabileceklerdir.

Bedelli askerlikten yararlanacakların kimlikleri celp ve sevk dönemleri ile temel eğitimi yapacakları birlikleri Ocak 2021 de e-Devlet ve askerlik şubelerinden duyurulacaktır.

Başvuru sayısının Milli savunma Bakanlığınca belirlenecek sayıdan fazla olması durumunda yararlanacak yükümlüler kura ile belirlenecektir.

Yükümlüler hak kaybına uğramamaları için son güne bırakmamaları gerektiği bildirilmiştir.

Dövizle askerlik hizmeti kapsamında 2020 Yılında müracaat edecek yükümlülerin, uzaktan eğitim programını tamamlamaları başvuru evrakı ile yurt dışı temsilciliklerimize müracaat ederek hak sahibi olduklarının tespit etmeli ve belirtilen dövizi ödemelidirler.

30 Haziran 2020’ye kadar başvuruda bulunanların ödeyeceği döviz miktarı 5.261.09 Avro dur. 1 Temmuz – 31 Aralık 2020 arasında ödeyecekleri döviz miktarı ayrıca duyurulacaktır.

Ayrıntılı bilgiye askerlik şubelerinden ve https://asal.msb.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler.